Sözcü Plus Giriş

41 yıllık emeğe muhteşem gece!

Ölümsüz şarkıların şairi Ahmet Selçuk İlkan, sanat hayatının 41. yılını önceki akşam dev bir organizasyonla kutladı. İlkan, bu özel geceyle ilgili "Hayatımın en güzel anlarını yaşıyorum. Çünkü hayatım boyunca yazdığım her şarkı şu an bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyor. En çok sevdiğim isimler, en değerli sanatçılar benim şarkılarımı okuyorlar. Ve yaşarken bana verilen en güzel hediye diye düşünüyorum. Bu gece hayatımın en güzel şiiri şu an sahnede yazılıyor" dedi.

Yüksel ŞENGÜL
Güncellenme: 10:50, 06/12/2018
41 yıllık emeğe muhteşem gece!

Ahmet Selçuk İlkan’ın 41. sanat yılı kutlamasına Poll Production etiketi ile önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak olan ‘Ahmet Selçuk Unutulmayan Şarkılar Vol 2’ albümüne yorumlarıyla renk katan müziğin dev isimleri de katıldı. Saba Tümer'in sunuculuğunu yaptığı gecede Cengiz Kurtoğlu, Emel Sayın, Demet Akalın, Zara, Berkay, Merve Özbey, Ebru Yaşar, Fettah Can, Ziynet Sali, Rubato, Mehmet Erdem, Baha, Çağatay Akman, Rober Hatemo, Elif Kaya, Sami, Sinan Özen, Pelin Körmükçü, Zühre Dalmaz, Haktan, Nil Burak, Halil Sezai, Berdan Mardini ve Safiye Soyman gibi birbirinden değerli isimler klasikleşmiş Ahmet Selçuk İlkan eserlerini yorumladılar.

‘YAŞARKEN VERİLEN EN GÜZEL HEDİYE’

Gece öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmet Selçuk İlkan, duygularını şöyle özetledi: “Hayatımın en güzel anlarını yaşıyorum. Çünkü hayatım boyunca yazdığım her şarkı şu an bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyor. En çok sevdiğim isimler, en değerli sanatçılar benim şarkılarımı okuyorlar. Ve yaşarken bana verilen en güzel hediye diye düşünüyorum. Bu gece hayatımın en güzel şiiri şu an sahnede yazılıyor.”

_mg_1958
VATAN ŞAŞMAZ ALKIŞLARLA ANILDI

Geceye şarkılar kadar duygusal anlar da damga vurdu. ‘Ahmet Selçuk İlkan ‘Unutulmayan Şarkılar' albümünün ilk tanıtım gecesinin sunuculuğunu Saba Tümer ile yapan Vatan Şaşmaz, törende alkışlarla anıldı. Bir önceki lansmana ait görüntülerin yer aldığı videoda Şaşmaz'ın görüntüleri misafirlere duygusal anlar yaşattı.

İMPARATORDAN SÜRPRİZ BAĞLANTI

Gecenin sürpriz konuğu ise İzmir'den geceye canlı bağlanan İbrahim Tatlıses oldu. Ahmet Selçuk İlkan ‘Unutulmayan Şarkılar Vol 2' albümünde ‘Biz Ne Ayrılıklar Görmüş Adamız' şarkısını seslendiren Tatlıses, misafirlere büyük bir sürpriz yaptı. Şarkıyı salondakilerle beraber dinleyip ağlayan imparator, uzun süre ayakta alkışlandı. İbrahim Tatlıses, “Bu zamana kadar gelmiş geçmiş en büyük kalemsin. Senin onlarca şarkını okudum. İyi ki varsın” diyerek İlkan'ı selamladı. Geceye katılanlar arasında Orhan Gencebay, Emel Müftüoğlu, Sami Özer, Elif Karlı, Dilan Çıtak, Emirkan, Ceyhun Çelikten, Selen Görgüzel Alkan, Tuğba Özay, Ferman Toprak, Gurur Aydoğan gibi sanat dünyasının yanı sıra iş dünyasının ünlü simaları da vardı.

demet-akalin
Sanatçıların Ahmet Selçuk İlkan ile görüşleri de şöyleydi:

Berkay: Bu projede yer aldığım için çok mutluyum, Ahmet ağabey bizim için çok değerli bir sanatçı ve insan” dedi. Arya adını verdiği çocuğunu geçtiğimiz yıl kucağına alan Berkay’ın, yakın zamanda yeniden baba olmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Özlem Ada Şahin’in 2 aylık hamile olduğunu belirten Şahin, “Allah nasip ederse, bir çocuğumuz daha olacak. Ben 3 çocuk istiyorum, her şey kısmet. Evladımızı kucağımıza alırsak, diğer elime de dövme yaptıracağım.

Merve Özbey: “Çok heyecanlıyım, çok değerli bir proje. Ben parçayı çok gönül vererek okudum, gazamız mübarek olsun. ‘Hani Bizim Sevdamız’ parçasına inşallah yakında da klip çekeceğiz. Ben elimden geleni yaptım, takdir dinleyicinin. Ahmet ağabeyin yüzünü kara çıkarmayız inşallah.

Ebru Yaşar: “Ben şarkıyı uzun zaman önce okudum, ben de merakla bekliyorum. Çok kalabalık bir gece, heyecanlıyım” dedi. Yakın zamanda albüm çıkarmaya hazırlandığını belirten Yaşar, “4 şarkımı tamamladım, yaz aylarına yetiştirmeye çalışıyorum. Ben yapmış olmak için değil, gerçekten herkesin dinleyeceği bir albüm olması için uğraşıyorum.”

Demet Akalın: ‘Hatıram Olsun adlı şarkıyı okudum, inşallah klibini de çekeceğiz. Hayatımda her şey yolunda, bugün dadı izinli olduğu için kızım Hira evde babasıyla beraber, ben de az sonra eve yetişeceğim.

Cengiz Kurtoğlu: Ahmet ağabeyin çok değerli eserlerini okudum, uzun yıllar önce yazdığı şarkıyı yorumladım. Faürklı ve zevkli bir albümde olmak bana da keyif verdi.

Zerrin Özer: Türk müziğinin değerli taşlarından birisi olan Ahmet Selçuk İlkan’ı nasıl yalnız bırakabiliriz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum.