Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gençlerin dostluk ve dayanışma hikayesi: 4N1K
Gençlerin dostluk ve dayanışma hikayesi: 4N1K
Gözde Mutluer, Atakan Hoşgören, Burak Yörük, Sina Özer, Cihan Şimşek, Cemrehan Karakaş ve Eslem Akar’ın başrollerinde yer aldığı, Murat Onbul’un yönetmenliğini üstlendiği ve Ferhat Ergün’ün senaryosunu yazdığı, Fabrika Yapım’ın yeni dizisi '4N1K İlk Aşk' Fox TV'de izleyicilerle buluştu. Her zorluğu birbirlerine tutunarak aşan bir grup gencin hikayesinin ele alındığı dizinin oyuncuları, hem yapımı hem de kendilerini anlattılar.
Kültür Sanat 7 Temmuz 2018 - 15:45

Sizi tanıyabilir miyiz?
Gözde Mutluer: Bu hikayede Yaprak Ayvaz benim. 27 yaşında sinema televizyon okumuş, 11 senedir bu işlerin içinde olan, oyunculuk dışında resme de büyük ilgisi olan bir atom karıncayım diyebilirim. Oyunculuk serüvenim de 16 yaşında reklam oyunculuğu yaparak başladı. Oyunculuk yaparken kendimi zamanla daha rahat hissettiğimi, setteyken hep daha mutlu olduğumu fark edip eğitim almaya başladım.
Eslem Akar: 20 yaşındayım, mimarlık okuyorum, aynı zamanda 13 yaşımdan beri oyunculuk yapıyorum.
Barış Yörük: 26 Mayıs 1995 yılında İstanbul'da doğdum, kariyerime 2002’de ‘çocuk oyuncu’ olarak başladım
Beykent Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nde eğitimimi sürdürmekteyim.
Sina Özer: 24 Ağustos 1995, İstanbul doğumluyum. 2013 yılında Vine adlı video aplikasyonu ile sosyal medya dünyasına adım attım ve uzun bir süre sosyal medya hesaplarımda komedi içerikli videolar çektim. Lise öğrenimim boyunca tiyatro yapmam dışında ilk oyunculuk deneyimim reklam filmleri ile oldu.

gozde-mutluer-solda-ve-eslem-akar

Gözde Mutluer (solda) ve Eslem Akar

Dizide nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?
Gözde Mutluer: Yaprak normalleşmemiş, tuhaf ama eğlenceli bir kız. 4 tane çok anormal ve şahane arkadaşla büyüdüğü için hiç buna ihtiyaç duymamış aslında. Her şeye çok açık; hemen gaza gelen, hem de başına yeni yeni işler açan bir kız. Güçlü cesur ve hisleriyle hareket eden akıllı bir karakter Yaprak Ayvaz, böyle karakterlere de kolay kolay rastlayamıyoruz ekranlarda. Macera dolu bir karakter diyebiliriz.
Atakan Hoşgören: Ali karakterini canlandırıyorum, Ali arkadaşlarına bağlı onları koruyup kollayan bir karakter aynı zamanda grubun tek kız üyesi olan yaprağa 12 senedir yoğun duygular besliyor. Bunu kendine bile itiraf edemiyor. Ailesel sorunları olan ama her şeye rağmen çok güçlü ve lider bir kişilik Ali Tekilioğlu.
Cihan Şimşek: Sinan, taktikleri olan ve bu taktikler sayesinde kızların kalplerini nasıl fethedeceğini iyi bilen bir aşk adamı. Aynı zamanda da bir kıza kalbini kaptırabilecek kadar da duygusal.
Sina Özer: Gökhan Karademir aşırı kıskanç ve aşırı sağdık, neredeyse her şeyi enlerinde yaşayan bir lise öğrencisi. Dizinin esas tayfası olan grubun en hırçın üyelerinden. Aşırıya kaçan hayatı onu çok ilginç durumlara düşürebiliyor. Ancak çoğu zaman arkadaş grubunda yardımlarıyla bu sorunların üstesinden gelmeyi başarıyor.
Cemrehan Karakaş: 4N1K’da Oğuz karakterini canlandırıyorum. Oğuz, pizza pijama pislik üçgeninde rahat ve komik bir genç. Şakalar yapmayı seven ama aynı zamanda duygusal ve arkadaşlarına yardım etmeyi seven, zeki ve becerikli bir karakter. Zaten arkadaşları da başları sıkıştığında direkt Oğuz’a danışıyorlar.
Barış Yörük: Dizide Barış Ozansoy karakterini canlandırıyorum Hayat Barış için bir oyun alanı… İlgi odağı olmaya bayılıyor. Rekabet, onun vazgeçilmezi. En iyisini yapmak için elinden geleni yapar
Eslem Akar: Ece okul müdürünün kızı, doğallıktan yana. Sevecen, ayrıca çok da zeki bir kız.

atakan-hosgoren-burak-yoruk-cemrehan-karakas

Soldan sağa: Atakan Hoşgören, Burak Yörük, Cemrehan Karakaş

Karakterinizin en sevdiğiniz özelliği ne?
Atakan Hoşgören: Dürüst ve herkesin saygı duyduğu lider bir karakter olması.
Sina Özer: Karakterimin en sevdiğim yanı oynaması çok eğlenceli olan uçlarda yaşama özelliği. Sahnelerden keyif almama sebep oluyor.

Setteki ortam nasıl? Aynı yaş grubu ile çalışmak avantaj mı yoksa dezavantajları da var mı?

Cihan Şimşek: Bence avantajlı, ama uzun zamandır birbirimizi tanımamızın da bunda etkisi çok. Setteki ortam oldukça keyifli ve eğlenceli. Hem yapımcımız, hem yönetmenimiz ve ekibi olarak her zaman bize yanımızda olduklarını hissettiriyorlar. Motivasyonumuzu en üst seviyede tutmak için gerekeni yapıyorlar.

Karakterinizin size benzeyen yanları var mı? 
Eslem Akar: Var. Doğallıktan yana olmasını kendime çok benzetiyorum.

sinan-yorulmazsolda-sina-ozer

Sinan Yorulmaz(solda) ve Sina Özer

Son güncelleme: 15:58 - 07.07.2018