Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
6 dilde şarkı söylüyor
6 dilde şarkı söylüyor
Türkçe, İngilizce, Yunanca, Ermenice, Fransızca ve İspanyolca dillerinde şarkı söyleyen Maral Ataman, sahnede olmak istiyorum, çünkü benim için sahneden olmak, nefes almak demek" dedi. 
Kültür Sanat 14 Şubat 2018 - 02:00

Facebook, Luys Yergir, Hrteh U Mrrig, Hayrenık, Yerazank gibi şarkılarla tanınan Maral Ataman, şarkı söylemenin yanı sıra farklı dillerde yazdığı sözleri besteliyor. İngilizce’yi çok iyi bildiğini söyleyen şarkıcı, “Hem bir süre Amerika'da yaşadığım hem de İngilizce öğretmeni olduğum için İngilizce ana dilim gibi” dedi.

Yunan kültürünü sevdiğini belirten Ataman, “Onların müzik ve dans aşkı, yaşama sevinci beni çok etkiliyor. Her zaman ilgim olan bir dildi. Çok sık gittiğim bir ülke olduğu için de özel derslerle öğrendim. Tamamen keyfi olarak öğrendiğim bir dil” diye konuştu. Fransızca ve İspanyolca’yı da iş gereği öğrendiğini vurgulayan Ataman, “Sahne de olmak istiyorum çünkü benim için sahnede olmak yaşamak, nefes almak. Müzikle olmak benim için nefes almak gibi bu yüzden müzik için elimden geleni yapıyorum” dedi.

Son güncelleme: 11:02 - 14.02.2018