Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
7.000 yıllık bilmece Atina Arkeoloji Müzesi’nde
7.000 yıllık bilmece Atina Arkeoloji Müzesi’nde
İnsan figürünün gizemli bir şekilde aktarılmasından dolayı ‘7.000 yıllık bilmece’ adı verilen heykel Atina’nın Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor
Kültür Sanat 3 Şubat 2017 - 14:48

Atina Arkeoloji Müzesi, depolarında yıllarca unutulmuş değerli eserleri gün ışığına çıkarma kararı aldı. “Görünmeyen Müze” adını verdiği bu yeni uygulamada Mart sonuna kadar Neolitik Dönemin sonlarına ait, boyutları açısından arkeologları etkileyen bir insan heykeli sergilenecek.

sanat

Depolarında yıllarca unutulmuş değerli eserleri segilemeye karar veren Atina Arkeoloji Müzesi, mart sonuna kadar bu eserleri “Görünmeyen Müze” olarak tarih severlerle buluşturacak.,,İnsan figürünün gizemli bir şekilde aktarılmasından dolayı heykele “7.000 yıllık bilmece” adı verildi. Önceden belirlenen gün ve saatlerde müzenin arkeologları ilk kez sergilenen bu ilginç heykeli ziyaretçilere tanıtacaklar ve o dönemde sanatın sosyal hayattaki önemi konusunda bilgilendirecekler.