Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
7’nci Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali başlıyor
7’nci Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali başlıyor
Mersin'de, Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen 7'nci Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Yarışması'nın başvuruları başladı.
Kültür Sanat 1 Mart 2018 - 11:25

12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan yarışmasında filmler 3 kategoride yarışacak. Bu yıl tema sınırlaması olmaksızın ‘Kurmaca’, ‘Belgesel’ ve ‘Canlandırma/Animasyon’ türünde eserler birincilik için yarışacak. Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışma 6 Nisan’a kadar başvuru kabul edip, 12 Mayıs’ta ödül töreni ile son bulacak. Atıf Yılmaz Meydanı'nda düzenlenecek olan gala gecesinde, kategorilerinde birinci olan her eser 7 bin TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca finale kalan filmler arasında yapılacak elemede, Forum Mersin Kurmaca Jüri Özel Ödülü, Belgesel Jüri Özel Ödülü ve Animasyon Jüri Özel Ödülü kategorilerinde üç yönetmene de 3 bin TL ödül verilecek.

2012-2017 yılları arasında gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışmaları, kısa sürede sanat camiasının ilgisini çekmiş ve özellikle genç sinemacılar tarafından ülkenin en prestijli kısa film yarışmaları arasında gösterilmeye başlanmıştı. DHA