Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
80’li yıllar Karikatür Evi’nde canlanıyor
80’li yıllar Karikatür Evi’nde canlanıyor
Karikatürist, ressam Ersin Burak’ın 40 yıldır arşivinde bulunan eserlerin yer aldığı “80’li Yıllardan Çizgiler” sergisi, Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde 6 – 29 Nisan tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşuyor.
Kültür Sanat 4 Nisan 2018 - 11:15

’80'li Yıllardan Çizgiler’ adlı sergisiyle Kadıköy’deki Karikatür Evi’nde olan Ersin Burak, Bab-ı Ali'de ressamların günümüz teknolojisinden farklı olarak sadece kalem, fırça ya da uç kullanarak beyaz bir kağıt üzerinde eserlerini oluşturduklarını belirterek, “Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi'nin salonlarında, duvarlarda asılı duran beyaz kağıt üzerindeki çalışmalar 80'li yıllarda yazılarıyla, çizgileriyle Türkiye'ye seslenen, döneme müthiş bir kültür serpiştirmiş ve dönemi güçlendirmiş usta çizerlere ait eserlerdir” dedi.

80'li Yıllardan Çizgiler sergisinde Burak'ın eserlerinin yanı sıra Ayhan Başoğlu, Cemal Dündar, Eralp Noyan, Faruk Geç, İlkin Deniz, İsmet Kırdar, Nazan Erkmen, Nejat Uygur, Nuri Kurtcebe, Özcan Eralp, Sezgin Burak, Yalçın Didman, Yener Çakmak ve Yetkiner Ulukılıç'un eserleri de görülebilecek.

Sergi, 6 Nisan Cuma günü, saat 17:00’de açılıyor.