Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
9. Uluslararası Opera Festivali Romeo ve Juliet ile kapanıyor
9. Uluslararası Opera Festivali Romeo ve Juliet ile kapanıyor
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği 9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, Romeo ve Juliet ile kapanacak. 
Kültür Sanat 9 Temmuz 2018 - 16:28

İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin iki sezon boyunca sahnelediği ‘Romeo ve Juliet’, yarın akşam saat 20.00'de, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda İstanbullu sanatseverlere buluşacak. Shakespeare'in aynı adlı eserinin hikayesinden esinlenilerek sahneye uyarlanan ‘Romeo ve Juliet’ balesini Armağan Davran ve Volkan Ersoy sahneye koydu. Çaykovski'nin müzikleri, muhteşem dekor ve kostümleri ile ‘Romeo ve Jüliet’ beyaz balenin büyüsünü sergileyecek.

Müzik düzenlemelerini Tolga Taviş'in yaptığı eserin dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Gülay Korkut, ışık tasarımı Fuat Gök'e ait.

Başlıca rollerde sahneyi Boğaçhan Bozcaada, Burcu Olguner, Sertan Yetkinoğlu, Dolun Doyran, Doruk Demirdirek, Çağın Hazar Özideş, Çisil Soyöz Bozcaada, Sülün Duyulur, Neslihan Tarakçıoğlu, Bülent Özdemir, Göksu Kaçan, Güçlü Kılıç, Altan Kılınç paylaşıyorlar.