Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
9 yaşındaki çocuk resim sergisi açtı
9 yaşındaki çocuk resim sergisi açtı
İlkokul 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Ada Koca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ilk resim sergisini açtı
Kültür Sanat 22 Nisan 2016 - 15:31

Zonguldak’ta yaşayan Ada Koca, 4 yıl önce televizyonda gördüğü çizgi film karakterini kağıda çizdi. Çizdiği resmi beğenmeyen Koca, daha çok resim yapmaya başladı. Aile Sağlığı Merkezi Doktoru Hasan Koca ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Doktoru Ebru Koca çifti, kızlarının resim yeteneğini gördükten sonra eğitim almasını sağladı. Kendini geliştiren Ada Koca, çizdiği resimlerle Güzel Sanatlar Galerisi’nde ilk sergisini açtı. Ada Koca’nın tual üzerine akrilik boya ve kağıt üzerine sulu boyadan yaptığı 24 eserin yer aldığı sergi ilgi gördü.

DHA’da yer alan habere göre; Ada Koca, bir resim sergisini gezmesinin ardından kendisinin de sergi açmaya karar verdiğini söyleyerek, “Aileme sergi açmak istediğimi söyledim. Onlar da destek verdi. Sergime çocuklar için yaptığım resimleri koydum. 23 Nisan’da sergim çocuklara armağan olsun. Gelecekte ressam olmak istiyorum. Bugün çok heyecanlıyım. Çocukların mutlu olmasını istiyorum. Bu tür şeyler yaparak mutlu olmalarını istiyorum. Çocuklar kendine vakit bulsun, resim, şiir gibi faaliyetlerde bulunsunlar” dedi.

Baba Hasan Koca, kızının konuşmayı öğrenmeden oyuncaklarla resim yapmaya başladığını belirterek, “Ada kendini resimle ifade etmeye başladı. Hayatı resim. Boş vakitlerini resim yaparak geçiriyor. Şiir çalışmaları da var. Resimleri oldukça çoğaldı. Bir çocuk ressamın 23 Nisan’da sergi açmasını güzel olacağını düşündük ve sergimizi açtık. Resim alanında ilerlemeyi düşüyor. Bizde her türlü desteği veriyoruz” dedi.