Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
9/8’in Ateşi Seni de Yakar filmine ödül
9/8’in Ateşi Seni de Yakar filmine ödül
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı ve Yönetmenliği Anasanat Dalı Başkanı Dr. Ragıp Taranç’ın belgesel filmi '9/8’in Ateşi Seni de Yakar' (Zenne ve Dansöz) Endonezya'nın Jakarta kentinde düzenlenen Uluslararası İnsanlık ve Kültür Film Festivali’nde gümüş ödülü kazandı.
Kültür Sanat 12 Nisan 2018 - 14:18

İzmir Tepecik Roman mahallesinde çekimleri gerçekleştirilen ‘9/8'in Ateşi Seni de Yakar’ (Zenne ve Dansöz) belgesel filmi, hıdrellez geleneğini farklı yaşayan mahalle halkının ritüellerini belgeliyor. Belgesel, hıdrellezi Rio Karnavalı'nı aratmayacak şekilde yaşayan genç kadın ve çocukların yanı sıra, Zenne Erbey Özçalabi dansları ve farklı kişiliğiyle zenginleşmekte. Çekimleri üç yıl süren belgesel 2018 itibariyle festival yolculuğuna başlamış olup önümüzdeki ay sonuçlanacak olan Roma Doc Festivali'nin de resmi yarışma bölümüne seçildi.

98inatesisenideyakar-bulten
FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ragıp Taranç
Görüntü Yönetmeni: Levent Berber
Kamera: Melih Tomak, Gülten Taranç
Kurgu Yönetmeni: Melih Tomak
Görsel Efekt: Cenk Çalışkan
Altyazı: Arkın Gelişin, Dilara Atavcı, Elif Ekim
Web Sorumluları: Nezih Çetinsöz, Atıf Canberk Ezan
Müzik Danışmanı: Berrak Taranç
Koordinasyon: Faik Kartelli
Yapım: Dokuz Eylül Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı ve Yönetmenliği ASD.
Süre: 45 dakika

Son güncelleme: 14:19 - 12.04.2018