Sözcü Plus Giriş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın gelenekselleşen “Yaz Oyunları” Shakespeare'in ‘'12. Gece''si ile başladı. Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde seyirciyle buluşan oyun yüzde yüz doluluk oranıyla yaz gecelerini şenlendirdi.

2

12. Gece'de, ikiz kardeşler Viola ve Sebastian, bir gemi kazasından sonra, birbirlerini öldü sanıp ayrı düşerler. Viola, Illyria dükü Orsino'nun hizmetine girebilmek için erkek kılığına girer. Orsino adına güzel Olivia'ya kur yapmakla görevlendirilir. Olivia ise kardeşinin ölümünden sonra yastadır ve ayağına gelen herkesi geri çevirmektedir, ta ki simdi erkek kılığındaki Viola'ya asık olana dek. Bu sırada, Olivia'nın dayısı Tobi, tutucu hizmetkâr Malvolio'ya şamatalı bir oyun oynayarak, bu cümbüşlü kimlik yanılması ve karşılıksız aşk hikâyesini iyice kızıştırır. William Shakespeare'in yazdığı, Zeynep Avcı'nın dilimize kazandırdığı oyunu Serdar Biliş yönetiyor.Oyunda; Mana Alkoy, Pınar Aygün, Seda Fettahoğlu, Senan Kara, Berk Samur, İsmet Şahin, Erkan Sever, Doğan Şirin, Levent Öktem, Özge Özder, Kubilay Penbeklioğlu, Eylül Soğukçay, Ersin Umulu, Tolga Yeter ve Bennu Yıldırımlar rol alıyor.

“Yaz Oyunları'' kapsamında 2 Haziran 2016 tarihinde Fehim Paşa Konağı, 4 Haziran 2016 tarihinde Ay Işığında Şamata ve 6 Haziran 2016 tarihinde Cibali Karakolu adlı oyunlar Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde saat 21.00'da seyirciyle buluşacak.