Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Afrika Ateşi’ İstanbul’u sarıyor
‘Afrika Ateşi’ İstanbul’u sarıyor
Dünyadaki güncel sanatın takipçileri arasında ilk sıralarda yerini koruyan Gama Art Gallery, Afrika çağdaş sanatının çekirdeğini keşfetmek üzere Afrika’nın dünyaca ünlü sanatçılarını 'Afrika Ateşi' adı altında Türkiyeli sanatseverler ile tanıştırıyor
Kültür Sanat 13 Şubat 2017 - 17:31

Son yıllarda Newyork, Paris, Londra gibi dünyanın birçok önemli şehrinde güncel sanat dünyasının odak noktası haline gelen Afrikalı sanatçılar, sadece Afrika'ya özgü açılan sanat fuarlarında hak ettiği yeri bulma yolunda ilerliyor.

afrika1

Afrika kültüründen etkilenmiş sanat eserlerinin yer alacağı sergi, uluslararası önem taşıyan projelerde imzası bulunan Ganalı Kofi Frimpong, aslen Fildişi Sahilili olan ve Paris'te yaşayan Casimir Batiano, şu anda New York Manhattan’da yaşayan Beril Gülcan, yeni nesil moda tasarımcılarından Müşerref Sarıözkan'ın Afrika temalı moda tasarımlarının yer alacağı etkinlikte çağdaş tonlarla moda tasarımları, tablolar, fotoğraf ve resimler sergileniyor.