Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Afrin operasyonu beyazperdeye taşınıyor
Afrin operasyonu beyazperdeye taşınıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Her an başlayabilir" diyerek sinyalini verdiği Afrin harekatı için sınıra gönderilen askerler hazırlıklarını tamamladı. Mehmetçik, eller tetikte bir şekilde bekliyor. Sınırda hareketli saatler yaşanırken Afrin operasyonuyla ilgili beyazperde de önemli gelişmeler yaşanıyor.
Kültür Sanat 20 Ocak 2018 - 12:11

TSK, terör örgütü PYD’nin kontrolünde bulunan Suriye’nin Afrin kentindeki mevzilerini top atışıyla 13 Ocak günü vurmaya başlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından sonra Afrin operasyonuna hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgeye tank sevkıyatına başladı. Komandoların da gittiği bölgede artık Afrin'e giriş için talimat bekleniyor.

AFRİN OPERASYONUNU BEYAZPERDE’YE TAŞINACAK

Yaklaşık olarak bir haftadır Türkiye’nin gündemine oturan Afrin harekâtı beyazperdeye de taşınmaya hazırlanıyor. Filmin yönetmeni Erhan Baytimur, daha önce de ‘Bordo Bereliler Suriye’ filmine imza atmıştı. Afrin harekâtında ‘Bordo Bereliler’e verilen kilit rolü dikkatle takip ettiklerini belirten Baytimur, ilk filmi ’15 Temmuz’ ruhuyla çektiklerini, bu filmin hikayesinin ise çok farklı olduğunu, Afrin'de başlayan bir operasyonun İnegöl'de son bulmasını konu aldığını ifade etti.

Filmin ismi ‘Bordo Bereliler 2 Afrin’ olacak.

afrinoperasyonu
(İHA)

Son güncelleme: 12:55 - 20.01.2018