Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
AHBAP’tan sahne emekçilerine destek
AHBAP’tan sahne emekçilerine destek
Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Platformu, 14 sahne sanatçısını, sahne emekçileri için bir araya getirecek…
Nazan DOĞANER HALICI
Kültür Sanat 16 Ekim 2020 - 06:00

Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Platformu, corona virüsü salgınının derinden etkilediği müzik ve sahne çalışanları için harekete geçti. 14 sanatçı, ‘Orkestrasız Solo Seslenmeler' isimli destek gecesinde, Covid-19 ile mücadele döneminde çoğu çalışamaz duruma gelen; maddi ve manevi anlamda büyük güçlükler yaşayan sahne çalışanları için sahneye çıkacak.

Cem Adrian

Kimler sahne alacak?

Ebru Cündübeyoğlu ve Hakan Yılmaz'ın sunumuyla gerçekleşecek olan etkinlik, 27 Ekim'de saat 21.00'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda seyircilerle buluşacak. Tüm gelirin sahne sanatçılarına destek olmak için kullanılacağı gecede sahneye çıkacak isimler şöyle: Cem Adrian, Ceylan Ertem, Fırat Tanış, Hazal Kaya, Haluk Levent, Hayko Cepkin, Kaan Sekban, Melek Mosso, Onur Saylak, Sunay Akın&Nihat Sırdar, Sumru Yavrucuk ve Zeynep Bastık&Emircan İğrek.

Sunay Akın

Hediye bilet de var

Etkinliğe herkes seyirci olarak ya da hediye bilet alarak destek verebilecek. Sahne ve müzik emekçileri ise bilet satışlarından elde edilecek gelirden faydalanabilmek için asgari yasal belgelerini yükleyerek ahbap.org üzerinden başvuru yapabilecek.

Hazal Kaya

Son güncelleme: 06:02 - 16.10.2020