Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ahmet Güneştekin’in eserleri ilk kez Berlin’de sergilenecek
Ahmet Güneştekin’in eserleri ilk kez Berlin’de sergilenecek
Ahmet Güneştekin’in 10 yılı aşkın bir süredir geçirdiği biçimsel dönüşümünü yansıtan eserleri, "Güneş Yolu" sergisinde toplandı. Berlin'de açılacak olan sergi, 29 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor.
Kültür Sanat 25 Nisan 2017 - 12:15

Berlin'deki ilk kişisel sergisine imza atan Güneştekin’in Güneş Yolu sergisi, Galerie Michael Schultz'da yer alacak. Künstlerhaus Bethanien'ın direktörü Christoph Tannert'in küratörlüğünü üstlendiği sergi, sanatçının kırkyamanın geleneksel uygulama biçimine müdahale ederek çalıştığı işlerini, objeleri kullanım biçimiyle imgeleme metalik bir yüzey dahil ettiği, bu yöntemle resim ile heykel arasındaki sınırı belirsizleştirdiği optik ve boyutlu tablolarını, ve metal ile aynayı melez yöntemle çalıştığı işlerini bir araya getiriyor.

ahmet-gunestekin-9 MİTLERLE MODERNİTE BİR ARADA

Güneştekin'in eserlerinde mitler ile moderniteyi yan yana getirdiğini ifade eden Christoph Tannert, “Modern ve geleneksel olanın bir arada oluşunu vurgulayarak, değişime direnen ile yeni arasında olası bir diyalog yolunu gösteriyor” dedi.

ahmet-gunestekin-2