Ahmet Mekin’in eşi yaşamını yitirdi

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden 'Altın Portakal' ödüllü Ahmet Mekin'in kanser tedavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı oyuncu Kumral Şükran Kurteli bu sabah hayatını kaybetti.

Türk sinemasının efsane jönlerinden Ahmet Mekin’in 63 yıllık eşi Kumral Şükran Kurteli, 2,5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde onkoloji bölümünde hayata gözlerini yumdu. Eşinin saat 08.00’de yaşamını yitirdiğini öğrenen Mekin, hastaneye geldi. Kumral Şükran Kurteli’nin cenazesi bugün uçakla Balıkesir’e gönderilecek. Erdek ilçesinde düzenlenecek tören sonrası cenaze toprağa verilecek.

2 HAFTA ÖNCE EŞİNİ ANLATMIŞTI

Ahmet Mekin, kendisi gibi oyuncu olan eşi için 2 hafta önce basın mensuplarına verdiği röportajda “1957 yılında eşim Avrupa’da Orhan Kemal’in romanından uyarlanan ‘Suçlu’ filmi ile uğraşıyordu. O tarihlerde tanıştık. Birlikte yaşamaya karar verdik ve eşim o tarihten itibaren oyunculuk yapmayacağını söyledi. Neden diye sordum, ‘Evlilikte, beraber oyunculuk olmuyor’ dedi. O tarihten sonra da sinemaya dönmedi. Bu nedenle 63 yıl süren evliliğimizi o ayakta tuttu. Hem de aslan gibi devam ettirdi. Torunlarımız evlenmeye başladı, çevremiz genişledi ancak bu hastalık bizi çok üzdü” diye röportaj vermişti.


YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı’yı arayan Ahmet Mekin, Erdek’te eşi için yer talebinde bulundu. Başkan Vekili Yapakçı “Sanatçı Ahmet Mekin abimiz beni arayıp mezar yeri talebinde bulundu. Biz de Erdek Belediyesi olarak Ocaklar Mahallesi’nde bulunan kabristanda yerini hazılıyoruz” dedi. Yapakçı, Kurteli'nin cenazesinin bugün uçakla Edremit'e getirileceğini, daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait bir araçla Erdek'e getirileceğini, muhtemelen yarın öğle namazını müteakip Ocaklar’da toprağa verileceğini” açıkladı. Ahmet Mekin, eşiyle birlikte 1980 yılından beri Erdek’te yaşıyordu.

Ahmet Mekin, eşinin vefatıyla birlikte büyük bir üzüntü yaşadı.

(DHA-İHA)

Ahmet Mekin, hastanede tedavi gören eşinin yanından ayrılmıyor İlginizi Çekebilir Ahmet Mekin, hastanede tedavi gören eşinin yanından ayrılmıyor
Loading...