Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ahu Türkpençe’nin ‘Patates’ performansı
Ahu Türkpençe’nin ‘Patates’ performansı
Oyuncu Ahu Türkpençe, kendi yazdığı tiyatro oyunu ‘Patates’ ile seyirci karşısına çıktı.
Kültür Sanat 28 Aralık 2017 - 10:18

Ahu Türkpençe'nin kaleme aldığı ve oyuncu Orçun İynemli'yle birlikte oynadığı ‘Patates’, Gergedan Yapım tarafından Torun Center Artı Sahnede tiyatro severler ile buluştu. Gergedan Yapım'ın 2017 sezonunun yeni projelerinden biri olan ‘Patates’, aşkın ve intikamın en komik halini tiyatro sahnesine taşıyor.

ahu-ic

Oyuncu Ahu Türkpençe ve Orçun İynemli’nin birlikte oynadıkları tek perdelik komedi oyunu ‘Patates'in, Artı Sahne Mecidiyeköy'de prömiyeri gerçekleştirildi. Sürpriz finali ve oyuncuların performansıyla seyircilerden büyük alkış alan oyunda Ahu Türkpençe, rolü gereği kilolu bir kadını canlandırmak için özel hazırlanan kıyafetlerle 35 kilo aldı.

ahu-ic-2

AHU TÜRKPENÇE’NİN KALEMİNDEN

Yeni boşanan çift, taşınırken nakliye şirketinin eşyaları karıştırması sonucunda evde koliler arasında boşanmanın suçlusunu aramaya başlar ve ortalık kızışır. Oyunun merak uyandıran kısmı ise intikamın mı aşkın mı kazanacağı sorusu. Bir kadın ve bir erkek daha yeni boşanmışlardır. Ama yazık kadına, seviyor sanki erkeği. Taşınırken nakliye şirketi eşyaları karıştırdığı için şimdi boş evde koliler arasında eşyaları ayırıyor, bir yandan da boşanmanın suçlusunu arıyorlar. Ortam kızışıyor ve sonunda intikam yeminleri ediliyor.

ahu-ic-3

Ama yazık adama, kadının intikamı acı olur bilmiyor sanki. Bu ilişki kurtulur mu? Yeniden aşk ateşi sarar mı kadınla adamı? Peki ilişkide erkeklerin bilmesi gereken ve kadınların hiç söylemediği en önemli sırlar nedir? İntikam mı kazanacak yoksa aşk mı?