Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Akademi BİFO, müzikseverlerle buluşuyor
Akademi BİFO, müzikseverlerle buluşuyor
Borusan Sanat’ın 2016 yılında genç sanatçılara kendilerini geliştirme ve sahne deneyimi kazanma olanağı sunmak için başlattığı eğitim programı Akademi BİFO’nun katılımcıları yarın akşam Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşacak.
Kültür Sanat 18 Ocak 2018 - 16:02

Borusan Sanat'ın 2016 yılında Türkiye'deki genç klasik müzik öğrencilerinin ve sanatçılarının kendilerini geliştirmeleri ve sahne deneyimi kazanmaları için başlattığı eğitim programı Akademi BİFO'nun bu yılki ilk konseri yarın akşam Borusan Müzik Evi'nde düzenlenecek.

Akademi BİFO programı, genç sanatçılara Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın (BİFO) sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel ve yönetmen Yekta Kara'nın yanı sıra birçok yerli ve yabancı eğitimciyle birlikte çalışma ve profesyonel hayata geçişte uluslararası düzeyde eğitim alma imkânı sağlıyor.

Program, bir yandan BİFO'nun aynı sahneyi paylaşacağı sanatçıları yetiştirirken, onlara profesyonel bir deneyim kazanma olanağı da sunuyor. Eğitimin sonunda başarılı olan genç sanatçılar, Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek ‘Leyla Gencer Anısına: Donizetti & Puccini’ başlıklı konserde BİFO'yla aynı sahneyi paylaşacaklar.