Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Akın ne demek? Akın isminin kısaca anlamı…
Akın ne demek? Akın isminin kısaca anlamı…
Erkek ve kız isim anlamları yeni bebek sahibi olacak çiftler tarafından en çok araştırılan konular arasındadır. Bu isimlerden biri de Akın'dır. Erkek isimleri arasında popülerliğini koruyan Akın ismi anlamıyla da beğeni kazanıyor. İşte Akın isminin anlamı...
Kültür Sanat 18 Haziran 2020 - 13:54

Bebek isimleri eskiden takvimlerden takip edilirdi. Şimdilerde ise online isim sözlüklerinden anlamlarıyla beraber bulunabiliyor. Anne-baba adaylarının isim anlamı ararken birkaç kriteri bulunuyor. Bazıları klasik isimleri severken bazıları ise daha önce duyulmamış isimleri tercih ediyor. Bazıları için de isimlerin dini anlamları büyük önem taşıyor.

İsimler sözlüğünde anlamı en çok araştırılan isimlerden biri de Akın’dır. ‘Akın ismi ne anlama geliyor?’ haberimizden kısaca anlamını okuyabilirsiniz.

AKIN’IN İSİM ANLAMI

Akın ismi Türkçe kökenlidir ve düşman topraklarına tedirgin etme, yıldırma, çapul gibi amaçlarla toplu olarak yapılan baskın ve kal anlamındadır.

Son güncelleme: 13:55 - 18.06.2020