Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Akın yeni şarkısı ‘Anlatamıyorum’ hakkında konuştu
Akın yeni şarkısı ‘Anlatamıyorum’ hakkında konuştu
‘Anlatamıyorum’ şarkısı ile dikkatleri üzerine toplayan Akın “Yaptığım şarkı ağlatmıyorsa o şarkı olmamıştır. Ben, gerçekten sevenleri, şarkılarımla ağlatırım” dedi.
Kültür Sanat 24 Nisan 2017 - 12:40

Yaptığı üç yüzün üzerinde besteyle müzik sektöründe sesini duyuran Akın, 3 Adım Müzik etiketiyle çıkardığı albümündeki ‘Anlatamıyorum’ şarkısı ile günlük 160 bin izlenmeye ulaşarak alanında yeni bir rekora imza attı. “Benim ruhum arabesk” diyerek kısa zamanda toplam 8 milyonu geçen izlenme başarısını anlatan sanatçı ilginç açıklamalarda bulundu:

KULAĞIMDA SOLİST VAR

“Beni bebekken annem radyo ile uyuturmuş. O yüzden küçüklüğümden beri kulağımdaki ezgilerle şekil aldım. Bu ülkede yetişen bir çok insan gibi kulağımda bir solistle büyüdüm. Trabzonlu olduğum için de bölgenin kültürü ile delikanlı tavırlarımız derken arabesk müzik benim hayatım oldu. Hem kulağımdaki solist hem de aldığım Karadeniz kültürünün sonucu Orhan Gencebay'ı kendime idol edindim.

YILDIZ TİLBE KADAR DENGESİZİM

Tüm bu şekil almalara rağmen aslında hedefim Türkiye'nin Yıldız Tilbe'si olmak. Çünkü ben de en az onun kadar dengesizlikler yaşıyorum. Bunu da abartmıyorum çünkü ülkemizde birçok kişi güne derdiyle başlayıp tasalanır, öğlen olunca şenlenir akşam yine duyduğu müzikle hüzünlenir. Toplumun genelinde olan bu dengesiz ruh hali bende, besteci ve şarkıcı olarak ortaya çıktı. Ben daha çok 3 öğün ağlatanlardanım.

akin-ic

EŞİME ANLATAMIYORUM

Anlatamıyorum şarkısını bir gün eşimle yaptığım telefon tartışması üzerine yazdım. Ne desem anlamıyordu ve ben de bu şarkıyı yazdım. Besteledikten sonra da dargınlığımız bitti. Üzerine de ona bir hüzünlü aşk şarkısı yazdım. Her yazdığım aşk şarkısının ardından sorun yaşadığımız da oluyor. Çünkü bana “bunu kime yazdın?” diye soruyor. İşte anlatamıyorum kavramı da burada başlıyor. Benim kafamda zaten her şey hayali; aşklar, sevgiler, nefretler, hüzünler ve olaylar. Bundan beslendiğimi anlatamıyorum.

NEREDE O YARIŞMALARIN BİRİNCİLERİ?

Müzikte şansın da yeri büyük. Yıldızın yoksa işin zor. Yani hem üretken hem de şansın olacak. Mesela onlarca yarışma formatından bir o kadar star adayı birinciler çıktı. Hani neredeler şimdi? Çünkü üretebilselerdi en azından şanslarını sürdürecek durumları olurdu. Asıl o yarışmalardan elenenlere göz atmak lazım. Üretenler yarışmalarda birinci olmasalar da müzikte yerlerini alıyorlar.

ANLATAMAMANIN ZAFERİ

Ürettiğim için müzikteki yıldızım parladı. Hem beste yapıp hem de sahne alıyorum. Konserlerimle de ruhumu dinleyiciye yansıtıyorum. 3 Adım Müzik'ten çıkardığım albümün çok sevilmesi beni daha da zor ama keyifli bir alana itti. Öyle ki şarkım kendiliğinden insanların ruhuna aktı ve yürekten yüreğe 8 milyonu aştı. Para pulla sanal bir rakama ulaşsaydık bu sefer insanlar dönüp bizi ağlatırlardı. ‘Aşk Adamı' olarak girdiğim bu yolda daha fazla aşkın hüznü gerekiyor hepimize çünkü derdini anlatamayan milyonlarca insan varmış arkamızda. Ben de ağlatabildiğim kadar başarılı oluyorum.”

Son güncelleme: 13:59 - 24.04.2017