Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Akkale Antik Kenti restore edilecek
Akkale Antik Kenti restore edilecek
2500 yıllık Akkale Antik Kenti için proje hazırlanıyor
Kültür Sanat 27 Nisan 2016 - 12:06

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan 2500 yıllık Akkale Antik Kenti için önce restorasyon, ardından da Kanlıdivane Antik Kenti'ndeki gibi çevre düzenleme projesi yapılması planlanıyor.

Foto: Arkeofili

Restorasyon çalışmaları için önce proje hazırlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığına sunulacak. Proje kabul edildiği takdirde Akkale Antik Kenti kalıntıları ayağa kaldırılacak.

Arkeofili’de yer alan habere göre; Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Orhan Sarı, “Erdemli'deki başta Akkale Antik Kenti olmak üzere tarihi ve kültürel değerlerin kalıntılarının ayağa kaldırılmasına katkı sunmak istiyoruz. Oda olarak Akkale Antik Kenti için önce restorasyon, ardından da Kanlıdivane Antik Kenti'ndeki gibi çevre düzenleme projesi hazırlayacağız. Bu konuda proje hazırlayarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunacağız. Kabul görürse Akkale Antik Kenti kalıntıları ayağa kalkmış olacak.” dedi.

Foto: Arkeofili
Son güncelleme: 12:07 - 27.04.2016