Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Almanya’da ‘Can Feda’ yasağı!
Almanya’da ‘Can Feda’ yasağı!
Başrollerinde Kerem Bursin ve Burak Özçivit'in yer aldığı 'Can Feda' filmi Almanya'da sansürlendi. Filmin hafta içi gösterimi yasaklanırken, hafta sonu ise sadece 23.00'ten sonraki seansta gösterilmesine izin verildi.
Kültür Sanat 13 Nisan 2018 - 15:30

Can Feda ekibi ve başrol oyuncuları gala için Almanya’ya gittiklerinde koyulan yasakla sarsıldı.

Alman yetkililer, sakıncalı statüsüne dahil ettikleri filmin hafta sonu gösterimini yasakladı, sadece hafta içi 23.00’ten sonra gösterilmesine izin verdi.

Türk askerinin kahramanlığını anlatan filmin sansürlenmesiyle ilgili özel bir TV kanalında yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz' programında konuşan yorumcu Ali Eyüboğlu, ilk olarak filmden bazı sahnelerin çıkarılmasını istendiğini, ardından yasağın getirildiğini açıkladı ve “Yıllarca Hollywood’un Amerikan askerini cephede başarıyla gösteren dünya kadar savaş filmiyle algı operasyonu yapanlar Can Feda’ya tahammül edemeyerek yasakladılar. Neymiş dazlak varmış, neymiş Naziler'den bahsediyormuş” dedi.

Öte yandan Alman güvenlik yetkililerinin gala için bölgeye giden film ekibine eşlik ettiği öğrenildi.

Son güncelleme: 16:10 - 13.04.2018