‘Altın Çocuk’ Göksel Arsoy’dan ilginç Türkan Şoray anısı

Yeşilçam'ın 'Altın Çocuk' lakaplı aktrisi Göksel Aksoy, hayatını kaleme aldı. Lakabı gibi kitabın ismi da 'Altın Çocuk' olan Aksoy, Türkan Şoray ile birlikte rol aldıkları 'Ne Şeker Şey' filminin setinde yaşadıkları ilginç olayı da okurlara aktardı. 

‘Altın Çocuk’ Göksel Arsoy’dan ilginç Türkan Şoray anısı

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden 81 yaşındaki Göksel Arsoy, hayat ve sanat yolculuğunu ‘Altın Çocuk’ isimli kitapta topladı. Hürriyet’in haberine göre, Arsoy, Türkan Şoray'la birlikte rol aldıkları ‘Ne Şeker Şey’ filminin setinde yaşanan ilginç bir anıyı da okurlarıyla paylaştı.

Filmde hizmetçi rolünde yer alan Şoray’a rol gereği çimdik atması gerektiğini anlatan Arsoy, şu ifadeleri kullandı: “Türkan hizmetçi rolünü oynuyordu. Benim yanımda yemek servisi yaparken rol icabı masa altından elimi etekliğinin içine sokup bacağını çimdikleyecektim. Öyle bir çığlık attı ki herkes şaşırdı. Meğerse ben fazla yukarı çıkmışım.”

Hayatındaki tek aşkının 46 yıllık eşi Soley Arsoy olduğunu ifade eden Arsoy, “Evlilik teklifini öğrencisi olduğumuz Beyazıt'taki İstanbul Üniversitesi'nin bahçesinde büyük çınar ağacının gölgesindeki bankta yaptım. Nikâh salonuna dostlarımızdan çoğu giremedi. Hayranlarım olan kadınlar nikâh dairesini doldurmuşlardı. Herkes şaşkındı. İçlerinde ağlayanlar vardı. Bana hüzünle bakanlar bir de Belgin Doruk'a ihanet (!) ettiğimi düşünenler çoğunluktaydı” diye yazdı.

Arsoy’un kitabı Remzi Kitabevi etiketiyle piyasaya çıktı.

gokselarsoy