Altın Güvercin yarışmasının finalistleri belirlendi

Bu yıl 25'inci kez düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk ve tek beste yarışması Altın Güvercin'in finalistleri belirlendi. Ön jüri tarafından yapılan üç günlük değerlendirme ile belirlenen besteler büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışacak. 

Altın Güvercin yarışmasının finalistleri belirlendi

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) işbirliğinde bu yıl 25’inci kez düzenlenecek olan Altın Güvercin Beste Yarışması için geri sayım başladı.

183 bestenin başvuru yaptığı yarışmanın müzik otoritelerinden oluşan ön jürisi tarafından İstanbul’da bir otelde yapılan üç günlük teknik ve müzikal değerlendirmeler sonucunda 10 finalist beste ile 2 yedek beste belirlendi.

JÜRİDE KİMLER VAR?

Jüri başkanlığını Altın Güvercin Beste Yarışması Koordinatörü, prodüktör Ali Rıza Türker'in yaptığı ön jüride keman virtüözü Canan Anderson, besteci, orkestra şefi Hakan Süersan, eğitimci, piyanist Mine Mucur, aranjör Ozan Bayraşa, besteci, söz yazarı Dr. Selahattin Erhan ile gazeteci, müzik eleştirmeni Sinem Vural yer aldı.

Ön jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu belirlenen finalistler 11 Eylül’de Kuşadası’nda gerçekleşecek büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışacak.

Ulusal bir TV kanalından naklen yayınlanacak olan yarışmada birinci olan beste Altın Güvercin ve 100 bin TL, ikinci olan beste Gümüş Güvercin ve 50 bin TL, üçüncü olan beste ise Bronz Güvercin ve 25 bin TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma kapsamında ayrıca en başarılı yorumcu ödülü de verilecek.

İŞTE FİNALİSTLER

25. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışmaya hak kazanan eserler ve yaratıcıları şu isimlerden oluşuyor:

Masal-Aylin Yeliz Gündoğdu, Birdenbire olmaz-Merve Öner Demirci, Ağlayan ay-Bora Kağan Çoban, Yangınlar kor oldu-Mehmet Ali Günday, Hisset-Gözde Yüksel Çetin, Dön sen-Halil Erol, Git hadi-Volkan Erden, Ya ayıp olursa-Melek Bıçakçı, Bekle Efendi-Hakan Kartal, Ve yine birden-Açelya Yurttutan.

Loading...