Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Amazon’dan Yüzüklerin Efendisi dizisine inanılmaz bütçe!
Amazon’dan Yüzüklerin Efendisi dizisine inanılmaz bütçe!
Yüzüklerin Efendisi'nin dizi formatında yayınlanmaya başlayacağı serinin takipçilerinin malumu... Amazon Prime Video yayın tarihi henüz belli olmayan Yüzüklerin Efendisi dizisi için inanılmaz bir bütçe ayırdı. Dizi tüm zamanların en pahalı dizisi olma yolunda. İşte ayrıntılar...
Kültür Sanat 21 Mart 2018 - 09:34

Dizi formatında ekrana gelmeye hazırlanan ‘Yüzüklerin Efendisi' tüm zamanların en yğüksek bütçeli dizisi olacak gibi görünüyor. Dizi için ayrılan bütçe adeta dudak uçuklattı…

REKOR BÜTÇE

Sinemadan sonra dizi olarak seyirci karşısına çıkacak olan ‘Yüzüklerin Efendisi'nin bütçesi belli oldu. Netflix ve HBO ile büyük rekabete girdikten sonra yayın haklarını satın aldığını açıklayan Amazon'un dizi için ayırdığı bütçeyi iki katına çıkardığı öğrenildi.

Daha önce 250 milyon dolarlık bütçesi olduğu öğrenilen yapım için 500 milyon dolar harcanacağı belirtildi. Peter Jackson'ın yapımcısı olduğu Yüzüklerin Efendisi üçlemesi için 280 milyon dolar harcanmıştı.

yüzüklerin efendisi sözcü ile ilgili görsel sonucu

Amazon, J. R. R. Tolkien imzalı kitapların yalnızca dizi haklarını satın almak için 250 milyon dolarlık rekor bir telif ödemişti. Dizinin bütçesi, bugüne kadar harcanan dizi bütçelerinin üzerinde. Yüzüklerin Efendisi dizisi, bölüm başına ortalama 15 milyon dolar harcanan Game of Thrones'u da geride bırakarak, gelmiş geçmiş en pahalı dizi unvanı kazanmaya hazırlanıyor.

DİZİ YÜZÜK KARDEŞLİĞİ ÖNCESİNE ODAKLANACAK

Başlangıcı için tahmini bir tarih bilgisi paylaşılmayan ve Amazon Prime Video'da yayınlanacak olan dizi, serinin ilk filmi ‘Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği'nin öncesini konu alacak.