Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Amerikan korku sinemasını Moda’ya taşıyacaklar
Amerikan korku sinemasını Moda’ya taşıyacaklar
4. sayısı ile okuyucu karşısına çıkan Alacakaranlık Dergi, korku sineması üzerine bir dizi etkinlik planladı. Dergi ekibi, Moda'da gerçekleştireceği festival ile VHS, DVD, sinema afişleri, çizgi romanlar ve plaklar ile korku sinemasına yolculuk yapacak. 
Kültür Sanat 18 Temmuz 2017 - 18:07

Alacakaranlık Dergi’nin düzenleyeceği etkinlik, 22 Temmuz’da Kadıköy Moda Idea'da saat 16.00'da başlayacak. Ziyaretçilerin ücretsiz olarak geleceği festivalde 25 farklı stantta, nitelikli koleksiyon ürünlerine yer verilecek. Stantların yanı sıra ‘Çizim Atölyesi’ de düzenlenecek. Gece saatlerinde ise Amerikan korku sinemasının önde gelen yönetmenlerinden John Carpenter'ın unutulmaz filmi ‘The Fog’un gösterimi yapılacak.

ETKİNLİK PROGRAMI

16.00 – 21.30: Koleksiyoner Pazarı

Film arşivcileri, çizgi romancılar ve figür koleksiyonerlerini buluşturacak olan takas pazarı, çok sayıda materyalin sunum, satış, paylaşım ve döngüsünü sağlayacak.

18.00 – 21.30: Çizim Atölyesi

Alacakaranlık Dergi'nin 2017 Nisan – Temmuz sayılarında çizer olarak katkılarını sunan isimlerin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan atölye, katılımcıların, derginin ve etkinliğin içeriğine yönelik üretim sürecine dahil olma serüvenini oluşturacak.

22.00 – 00.00: ‘The Fog’ Film Gösterimi ve Kapanış

Amerikan korku sinemasının en önemli yönetmenlerinden birisi olan ‘The Fog’ filminin de dümeninde bulunan John Carpenter’ın klasik eseri izlenecek.

korku