Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anadolu’dan Balkanlar’a, Mezopotamya’dan Kafkaslar’a…
Anadolu’dan Balkanlar’a, Mezopotamya’dan Kafkaslar’a…
Kardeş Türküler ve Candan Erçetin, 4 Mart'ta Volkswagen Arena'da kültürlerin birleştiği bir sahneyi sanatseverlerle buluşturacak
Kültür Sanat 17 Şubat 2017 - 15:17

Volkswagen Arena, 4 Mart Cumartesi günü Anadolu’dan Balkanlar’a, Mezopotamya’dan Kafkaslar’a özgün sesleri harmanlayan Kardeş Türküler ve Candan Erçetin konserine ev sahipliği yapacak.

candan2

Candan Erçetin ve Kardeş Türküler’in birlikteliğine ilham veren rivayet bilmeye değer: Şehir havası henüz gürültüye boğulmamışken Boğaz’da oturanlar karşı kıyıdan gelen müzikleri dinlermiş keyifle. Yalnız müzikler değil ezanlar ve çanlar kavuşur, düğün ve bayramların cümbüşü dalgalarla savrulurmuş Boğaz’ın dört bir yanına. Farklı renklerin ahengi böylece yayılırmış şehrin havasına… Anadolu’dan Balkanlar’a, Mezopotamya’dan Kafkaslar’a özgün sesleri harmanlayan Kardeş Türküler, Candan Erçetin’le sahne alacak. Birlikte ürettikleri yepyeni şarkılar da bu konserde dinleyicilerinin beğenisine sunulacak.