Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anadolu’nun ilk klasik müzik festivali başlıyor
Anadolu’nun ilk klasik müzik festivali başlıyor
Anadolu'nun ilk klasik müzik etkinliği Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, bu yıl 16'ıncı kez 2-10 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek. Festivale katılacak yerli-yabancı 27 sanatçı Afyonlu çocuklarla buluşacak.
Kültür Sanat 26 Nisan 2017 - 16:49

Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, 16’ıncı kez düzenlenmek için geri sayıma geçti. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyon Belediyesi ve NG Afyon Hotel’in katkılarıyla düzenlenen festivale Rusya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya'dan 8 ve Türkiye’den ise 19 sanatçı katılıyor.

Hüseyin Başkadem'in Genel Sanat Yönetmenliği'ni üstlendiği festivalde, Nadir Ede'nin fotoğraf sergisi de sanatseverlerle buluşacak.

PRAG-AFYON DOSTLUĞUNDA 12’İNCİ YIL

Festivalin bu yılki önemli özelliklerinden biri de, Prag-Afyonkarahisar Dostluğu’nun 12'inci yılının kutlanması olacak. Festival kapsamında, Prag'ın önemli müzisyenlerinden; Anna Nesverova, David Danel, Ivan Siller ve Dudlajda Fagotiky grubu performaslarıyla, müzik ziyafeti yaşatacak. Bu kapsamda piyanist Swetlana Meerman’ın resitalinin yanı sıra Prag Modern ve Çek Öğrenci Filarmoni Orkestraları gibi önde gelen Çek müzik toplulukları da performanslarını sergileyecek.

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Müziği Oda Orkestrası, klasik Türk musikisinin 10. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan beste ve makam zenginliğinden seçkin örnekler sunacak.

AFYONLU ÇOCUKLARLA BULUŞACAKLAR

Sanatçılar, Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali kapsamında Afyonlu çocuklarla buluşmak için köy ve ilçelere gidecek. Çocuklara sanatı sevdirmek amacıyla söyleşi ve konserler düzenlenecek.

Son güncelleme: 16:50 - 26.04.2017