Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anastasiya Lapitskaya ‘Deneysel’ ile sanat sevenlerle buluşmaya hazırlanıyor
Anastasiya Lapitskaya ‘Deneysel’ ile sanat sevenlerle buluşmaya hazırlanıyor
Belaruslu sanatçı Anastasiya Lapitskaya, ilk kişisel sergisini 27 Şubat - 8 Mart 2018 tarihleri arasında La Visione Art Galeri'de sanat severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Anastasiya Lapitskaya'nın İstanbul'daki ilk kişisel sergisine sanat severleri bekliyor.
Kültür Sanat 26 Şubat 2018 - 12:44

Sanatseverleri buluşturacak yeni bir etkinliğe hazır mısınız? Belaruslu sanatçı Anastasiya Lapitskaya, disiplinler arası dinamikleri çok yönlü bir eğitimle bütünleştirip, tamamen kendi özgün dilini oluşturan ‘Deneysel’ olarak tanımladığı eserleri sanat sevenlerle buluşturmaya hazırlanıyor.
sergiDaha önce de bir çok sergi ile adını duyuran Belaruslu ressam Anastasiya Lapitskaya ilk kişisel sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkacak.

“Deneysel” isimli sergiyle ziyaretçilerin karşısına çıkmaya hazırlanan Anastasiya Lapitskaya, özgün ve kurgusal tasarımlarıyla 27 Şubat'tan 8 Mart’a La Visione Art Galeri’de.
sergi1
DENEYSEL VE ÇOK KATMANLI TERCİH

Mezun olduğu Vitebsk Sanat Okulu’nun ardından 1917’de Marc Chagall’ın kurduğu Belarus Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde resim, grafik, stilistlik eğitimi alan Lapitskaya, kavramsal ve çok yönlü düşünceden yola çıkarak eserlerinde bu minvalde deneysel ve çok katmanlı bir anlatım yolu seçmeyi tercih etti. Salt resim sanatıyla değil, eğitiminin de etkisiyle tasarımsal sanatta da kendini yetiştirmiş olan sanatçı eserlerinde ipek, koton gibi kumaşlar üzerine el ve fırça kullandığı sanat eserleri yapmaktadır.
anastasiyalapitskaya

Son güncelleme: 13:00 - 26.02.2018