Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ankara’da Anadolu Ateşi coşkusu
Ankara’da Anadolu Ateşi coşkusu
Anadolu’nun binlerce yıllık kültürel tarihini, her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziği ile harmanlayarak yansıtan Anadolu Ateşi, Ankara'yı coşturdu.
Kültür Sanat 12 Şubat 2018 - 10:54

Anadolu Ateşi, 17. yılına özel repertuarındaki yeniliklerle Congresium Ankara'da seyircisiyle buluştu. Gösterinin açılış konuşmasını yapan topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Ankara'yı çok sevdiklerini dile getirerek, 3 gündür binlerce kişinin karşısına çıkmanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Konuşmasına Türkiye'nin devlet balesi sanatçılarından Oktay Keresteci olmak üzere topluluğun eğitmen kadrosunu tek tek tanıtarak devam eden Erdoğan, gösteriyi 10 Şubat Cumartesi günü şehit düşen askerlere ithaf etti.

‘İlk Dans Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'e Saygı’ söylemi ile başlayan Anadolu Ateşi gösterisi, 7'den 70'e 300 dansçısı ve dev prodüksiyonuyla izleyen herkese coşku dolu anlar yaşattı. Anadolu Ateşi gösterisi, Mustafa Erdoğan'ın 2018 yılında mülteci ve göçmenlerin hikayesini anlatmak için hazırladığı Eden projesinin müjdesini vermesiyle son bulurken, gecenin finalinde Mustafa Erdoğan 17 yıllık geleneği bozmayarak sahnedeki tüm dansçılarla birlikte dans ederek geceyi sonlandırdı.