Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Antalya Kültür Merkezi’nin adı “Atatürk Kültür Merkezi” oldu
Antalya Kültür Merkezi’nin adı “Atatürk Kültür Merkezi” oldu
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla Antalya Kültür Merkezi’nin adı Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirildi. Binaya Atatürk Kültür Merkezi tabelası asıldı. Antalyalılara en iyi hizmeti sunmaya devam edeceklerini belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Atatürk’ün izindeyiz” dedi.
İsmail AKIN
Kültür Sanat 4 Aralık 2019 - 14:46

29 Ekim'de Antalya Büyükşehir Belediyesi önüne dev Atatürk Heykeli diken Başkan Muhittin Böcek, Antalya Kültür Merkezi'nin (AKM) adını Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirdi.

11 Kasım'da gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplantısı'nda Büyükşehir Belediyesi tasarrufundaki binaya Atatürk Kültür Merkezi isminin verilmesi ile ilgili gündem maddesi tüm partilerin “evet” oyuyla oy birliğiyle kabul edilmişti

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK BİLİNİYORDU

Mecliste alınan kararın ardından Böcek'in talimatı ile Atatürk Kültür Merkezi tabelası binaya asıldı. 30 yılı aşkın bir süredir Antalya'nın kültür ve sanat hayatına hizmet veren bina, halk arasında daha çok. Yapılan değişiklikle bu karışıklığın da önüne geçilmiş oldu. Binanın kısa adıyla yine AKM olarak hizmet vermeye devam edecek.

(ASMEK) İSMİ ATATÜRK SANAT EĞİTİM MERKEZİ OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla Büyükşehir Belediyesi'nin yaygın eğitim kurumu Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'nın (ASMEK) ismi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) olarak değiştirildi. Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezleri (AKBEM) de artık Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi (ATABEM) olarak hizmet verecek.

“ATATÜRK'ÜN İZİNDEYİZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda yürümeye devam edeceklerini belirtti ve şöyle konuştu;

* “Her zaman Atatürk'ün izinde olmaya, onun dünyanın en güzel kenti dediği Antalya'mıza en iyi hizmeti layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. Zaten vatandaşlarımız arasında Atatürk Kültür Merkezi olarak bilinen kültür merkezimizin adını meclis kararıyla da onamış olduk. Antalyalı hemşerilerimize hayırlı olsun.”

* “Her konuşmamın sonunda söylediğim, Atatürk'le kalın, Cumhuriyetle kalın, sevgiyle kalın söylemimizsözde değil özdedir. Antalyalı hemşerilerime destekleri için teşekkür ediyorum”