Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Arabesk Müzikali’ görücüye çıktı
‘Arabesk Müzikali’ görücüye çıktı
Önceki gün prömiyeri yapılan Arabesk Müzikali'nin yönetmeni Dost Elver, "Arabesk Müzikali, bir kısım tarafından hor görülmüş, ötelenmiş ama hepimizin en kuytu köşelerinde bir karşılığı olan arabeski ilk defa tiyatro salonunda, modern dansla birleştirerek bir ilke imza attık” dedi.
Emre ÇEVİK
Kültür Sanat 16 Mart 2018 - 11:07

Senaryosunu İrfan Kangı'nın yazdığı, yönetmenliğini Dost Elver'in yaptığı ‘Arabesk Müzikali’ oyununun prömiyeri önceki akşam Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yosi Mizrahi, Bay J, Demet Şaşmaz Levi, Dost Elver, Yasemin Hadivent, Taner Ergör, Kerem Poyraz Kayaalp, Merve Akaydın, Eray Türk, Nihan Tarhan, Soley Akça, Yücel Gökçek, Recep Bilen, Dilan Şahin, Adnan M. Ali Aslan'ın oynadığı oyunu, sanat camiasından Nevra Serezli, Ferdi Akarnur, Cem Kılıç, Ceyhun Fersoy ve Begüm Öner gibi ünlü isimler de izledi.

‘BİR İLKE İMZA ATTIK’

Oyun öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyunun yönetmeni ve oyuncusu Dost Elver, “17 kişilik oyuncu kadromuzun 4 aylık bir prova süreciyle ortaya çıkarttığımız Arabesk Müzikali, bir kısım tarafından hor görülmüş, ötelenmiş ama hepimizin en kuytu köşelerinde bir karşılığı olan arabeski ilk defa tiyatro salonunda, modern dansla birleştirerek bir ilke imza attık” dedi.

arabeskmuzikalemre