Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Arabesk Müzikali’ne görkemli gala
Arabesk Müzikali’ne görkemli gala
Senaryosunu İrfan Kangı'nın yazdığı, yönetmenliğini Dost Elver'in yaptığı ‘Arabesk Müzikali’ oyununun galası önceki akşam Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Emre ÇEVİK
Kültür Sanat 4 Nisan 2018 - 18:34

Yosi Mizrahi, Bay J, Demet Şaşmaz Levi, Dost Elver, Yasemin Hadivent, Taner Ergör, Kerem Poyraz Kayaalp, Merve Akaydın, Eray Türk, Nihan Tarhan, Soley Akça, Yücel Gökçek, Recep Bilen, Dilan Şahin, Adnan M. Ali Aslan’ın oynadığı oyunu, izlemeye gelen ünlü isimler arasında Nilgün Belgün, Necmi Yapıcı, Yavuz Seçkin, Hakan Bilgin de yerini aldı.

4 AY BOYUNCA ÇALIŞTILAR

17 kişilik oyuncu kadrosunun 4 aylık bir prova süreciyle ortaya çıkardıkları Müzikal, bir kısım tarafından hor görülmüş, ötelenmiş ama hepimizin en kuytu köşelerinde bir karşılığı olan arabeski ilk defa tiyatro salonunda, tiyatro izleyicisi ve modern dansla birleştirerek bir ilke imza atıyor. İrfan Kangı’nın yazdığı, Dost Elver’in yönettiği oyunun koreografileri Bahadır Efe’ye ait.

Oyunun müzik direktörü ise ünlü müzik adamı Olcay Demirci.

arabesk

Son güncelleme: 16:38 - 04.04.2018