Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Araf, İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek
Araf, İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek
Ödüllü yönetmen ve akademisyen Didem Pekün’ün 'Tülay German: Kor ve Ateş Yolları' ile 'Zarlar ve İnsanlar'dan sonra üçüncü deneysel belgesel filmi 'Araf' Türkiye prömiyerini 37. İstanbul Film Festivali’nde yapacak.
Kültür Sanat 17 Mart 2018 - 13:38

Geçtiğimiz ay Berlin Film Festivali'nin Forum Expanded bölümünde prömiyerini yapan film 37. İstanbul Film Festivali'ninde Ulusal Belgesel Yarışması'nda yer alıyor. Filmin gösterimi 13 Nisan Cuma günü 19.00'da Pera Müzesi'nde gerçekleşecek.

Hem bir deneme film, hem de hayaletsi bir karakter olan Nayia'nın güncesi olan ‘Araf’ savaştan bu yana sürgündeki Nayia'nın Srebrenica soykırımının 22. yıldönümü anması için geri dönmesi ile başlıyor. Nayia'nın Srebrenica ve Saraybosna'dan Mostar'a uzanan yolculuğunu aktaran ‘Araf’, aşırı hırsla gelen önlenemez yenilgiye karşı iyimserlik ve cesaret gibi zıtlıkların izini Nayia'nın yurdundan ayrılışı ve savaş sonrasında dönüşü üzerinden sürüyor.

araf-bulten2