Artı Sahne iki oyunla tiyatroseverlerin karşısında

İstanbul’un yeni sahnesi Artı Sahne Mecidiyeköy, 26 Aralık Salı günü, saat 20.30’da ‘Kızgın Damdaki Kedi’yle, 27 Aralık Çarşamba günü, saat 20.30’da ‘Sanat’la tiyatroseverlere kapılarını açıyor. 

Artı Sahne iki oyunla tiyatroseverlerin karşısında

Dünyanın en önemli oyun yazarlarından biri sayılan Tennesee Williams'ın kaleme aldığı, orijinal adı ‘Cat On a Hit Tin Roof' olan oyun ‘Kızgın Damdaki Kedi', Artı Sahne Mecidiyeköy'de sanatseverle buluşuyor. Sırça Kümes adlı oyunuyla adını dünyaya duyuran Williams, ‘Kızgın Damdaki Kedi' adlı oyunuyla ‘Pulitzer’ ve ‘Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülü’ aldı. 26 Aralık Salı günü, saat 20.30'da oynanacak olan Kızgın Damdaki Kedi; Serkan Salihoğlu, Feri Baycu Güler, Tuğrul Tülek çevirisiyle ve Serkan Salihoğlu yönetmenliğinde sahneleniyor. Oyunda Sezin Akbaşoğulları, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Ünal Silver, Bennur Duyucu, Ömür Kayakırılmaz rol alıyor.

İLİŞKİLER ‘SANAT’LA SORGULANIYOR

Yasmina Reza'nın yazdığı, Türk tiyatrosunun değerli isimlerinden Gencay Gürün'ün çevirisini yapıp yönettiği Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney'in başrollerini üstlendiği ‘Sanat' Artı Sahne Mecidiyeköy'de seyirci ile buluşuyor. Satın alınan ‘Beyaz üstüne beyaz çizgili bir tablo’ aracılığıyla sorgulanmaya başlanan dostluklar, hesaplaşmalar ve tükenme noktasına gelmiş ilişkiler “Sanat” ile sorgulanıyor.