Arzu Film hukuk savaşı veriyor

RTÜK, yasadışı film ve benzeri programları gösteren 110 kanalı kapattı.

Arzu Film hukuk savaşı veriyor

Hababam Sınıfı, Şaban Oğlu Şaban, Mavi Boncuk, Tatlı Dillim, Sev Kardeşim, Yalancı Yarim, Tosun Paşa, Süt Kardeşler, Neşeli Günler, Kapıcılar Kralı gibi 100'ün üzerinde filmin haklarını elinde bulunduran Arzu Film hukuk savaşı veriyor.

 


RTÜK, yasal yayınlar yapan kanalların haksız rekabet ve Arzu Film'in sürekli telif hakları ihlali başvurusu üzerine, yasa dışı gösterim yapan kanalları kapatarak , telifi ödenmemiş, yasal izni alınmamış film gösterimlerine bu ve benzeri programların yayınlanmasına müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti

Konuya ilişkin Arzu Film adına Ferdi Eğilmez bir basın duyurusu paylaştı:

‘'Türksat uydusundan uzunca bir süredir kaçak ve seviyesiz yayınlar yapan kanalların RTÜK tarafından kapatılmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyor ve ilgililere teşekkür ediyoruz.

Anılan kanallar, kanunsuz ve etik dışı birçok yayınlarının yanı sıra bizim filmlerimizi de telif haklarına aykırı ve kaçak olarak göstermektedir.

Gösterim esnasında parçalara bölüp, parçalar arasına seviyesiz, emniyetsiz ve muhtemelen de sağlığa zararlı ürünler, seviyesiz reklamlar, cinsel ürün pazarlaması, kumara yönelik yarışmalar vb koyarak yayınlamaktadır.

Bizim gurur duyduğumuz TÜRKSAT uydumuz maalesef birçok kaçak ve seviyesiz yayının yapılabildiği bir platform olmuştur. Bizim TÜRKSAT ile ilgili tazminat ve cezai girişimlerimiz devam etmektedir.

Kaçak yayınlarla ilgili RTÜK’ün bütün tedbirlerine destek vereceğiz ve biz de üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. ‘'

Ferdi Eğilmez

Arzu Film Ynt. Krl.Bşk.

Loading...