Asiye ne demek? Asiye isminin kısaca anlamı ve kökeni…

Kız ve erkek isim anlamları yeni bebek sahibi olacak çiftler tarafından en çok araştırılan konular arasındadır. Bu isimlerden biri de Asiye'dir. Kız isimleri arasında popülerliğini koruyan Asiye ismi anlamıyla da beğeni kazanıyor. İşte Asiye isminin anlamı...

Asiye ne demek? Asiye isminin kısaca anlamı ve kökeni…

Bebek isimleri eskiden takvimlerden takip edilirdi. Şimdilerde ise online isim sözlüklerinden anlamlarıyla beraber bulunabiliyor. Anne-baba adaylarının isim anlamı ararken birkaç kriteri bulunuyor. Bazıları klasik isimleri severken bazıları ise daha önce duyulmamış isimleri tercih ediyor. Bazıları için de isimlerin dini anlamları büyük önem taşıyor.

İsimler sözlüğünde anlamı en çok araştırılan isimlerden biri de Asiye’dir. ‘Asiye ismi ne anlama geliyor?’ haberimizden kısaca anlamını okuyabilirsiniz.

ASİYE’NİN İSİM ANLAMI

Asiye ismi Arapça kökenlidir ve direk, sütun, acılı, kederli üzüntülü kadın, isyan eden anlamındadır. Ayrıca, Hz. Musa'yı Nil'den çıkararak büyütüp yetiştiren Firavun'un eşidir.

Ahu ne demek? Ahu isminin kısaca anlamı ve kökeni... İlginizi Çekebilir Ahu ne demek? Ahu isminin kısaca anlamı ve kökeni... Aydanur ne demek? Aydanur isminin kısaca anlamı ve kökeni... İlginizi Çekebilir Aydanur ne demek? Aydanur isminin kısaca anlamı ve kökeni... Ayşen ne demek? Ayşen isminin kısaca anlamı ve kökeni... İlginizi Çekebilir Ayşen ne demek? Ayşen isminin kısaca anlamı ve kökeni...