Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aşk-ı Memnu’dan sonra ilk kez birlikteler
Aşk-ı Memnu’dan sonra ilk kez birlikteler
Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem aralarında Nebahat Çehre, Cihan Ünal, Mustafa Büyüksipahi ve Selçuk Kaya’nın yer aldığı Marmara Forum Kristal Kamera Kısa Film Yarışması'na jüri üyesi olarak dahil oldu. Yöntem ve Çehre, Aşk-ı Memnu'dan yıllar sonra tekrar aynı projede buluştu.
Kültür Sanat 25 Nisan 2017 - 15:29

Geçen yıl ilk kez hayata geçirilen proje, bu yıl yeni jüri üyeleri ile yoluna devam edecek. Üniversiteli öğrenciler arasında yapılacak olan yarışma ‘Özgün' kategorisindeki tüm filmlere ev sahipliği yapacak. Jüriden en yüksek puanı alan beş kısa film yönetmeni, beş farklı ünlü isimle tekrar kısa film çekecek. Beş üniversiteli yönetmenin çektiği kısa filmler eylül ayında özel bir galayla basına tanıtılacak ve jüri değerlendirmesi sonucunda en yüksek puanı alan kısa filmin yönetmeni, Cannes Film Festivali’ne katılma hakkını kazanacak.

cihan-unall SANATSIZ TOPLUM ÇAĞDAŞ OLAMAZ
Türkiye'nin efsane dizisi Aşk-ı Memnu'dan sonra ilk kez Nebahat Çehre ile aynı projede buluşan Yöntem, “Sanatın önemine her fırsatta değiniyoruz. Aydınlık bir toplum için sanatsal üretim çok çok önemli. Sanatsız, sinemasız, tiyatrosuz bir toplum çağdaş medeniyetler seviyesinde olamayacaktır. Gençlerle ilgili böyle bir çalışmanın içinde olmak heyecan verici” dedi. Nebahat Çehre projeyle ilgili “Aşk-ı Memnu’dan sonra Selçuk Yöntem ile ilk kez bir aradayız. Geleceğin yönetmenlerini birlikte yönlendirmeye çalışacağız” diye konuştu. Jürinin bir diğer usta ismi Cihan Ünal da “Kısa film projemizin başarısı Avrupa'da bile ses getirdi. Bu yıl bizim için uzun bir maraton olacak” sözleriyle heyecanını dile getirdi. Jüride yer alan deneyimli gazeteci Mustafa Büyüksipahi ise “Sinemanın gücünü biliyoruz. Toplumun genel kültürünün artırılmasına yönelik çok önemli bir sanat dalı… Üniversite öğrencilerinin gelecekte ses getirecek eserler üretebilmesi için biz medya mensupları da elimizden gelen her türlü çabayı harcamalıyız” dedi.
kristalkamera_2017-024

Son güncelleme: 16:26 - 25.04.2017