‘Asla Pes Etmeyenler’ hikayelerini anlattı, öğrencilere umut oldu

Sanofi ve Türk Eğitim Vakfı’nın asla pes etmeyen nesillerin yetişmesi amacıyla hayata geçirdiği Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün ve Kulübün ilk 15 ünlü üyesinin hikâyelerinin anlatıldığı kitabın tanıtım toplantısı 5 Aralık’ta İstanbul’da yapıldı. Hayat yolculuğunda insanların karşılaştığı zorluklara karşı ‘Asla Pes Etmeyin’ mesajı veren kulüp ve kulübün koleksiyon kitabı tanıtım toplantısına çok sayıda ünlü isim katıldı. Kitabın satışından elde edilen gelir Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla çocukların eğitimine aktarılıyor.

‘Asla Pes Etmeyenler’ hikayelerini anlattı, öğrencilere umut oldu

Pharmaton’un öncülüğünde bir araya gelen 15 ünlü isim ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nü kurdu. Kulübün ilk faaliyeti olarak ise 15 ünlü ismin başarı ve yılmadan çalışma hikâyeleri deneyimli gazeteci Ali Deniz Uslu tarafından kitaplaştırıldı. Kitabın satışından elde edilecek gelir de Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla çocukların eğitimine harcanacak.

Kulübün ve kitabın 5 Aralık’ta gerçekleştirilen tanıtım toplantısında ünlü gazeteci Ayşe Arman moderatör olarak görev aldı.  ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün koleksiyon kitabında; lezzet kaşifi Arda Türkmen, hikâye anlatıcısı Azra Kohen, gazeteci Ayşe Arman, halka ilişkilerin temellerini atan Betül Mardin, tasarımcı Bünyamin Aydın, milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Socrates'in Yayın Yönetmeni Caner Eler, Basketbol A Milli Takımı Baş Antrenörü Çetin Yılmaz, müzisyen Fuat Güner, girişimci iş kadını Gamze Cizreli, NASA'ya kabul edilmiş olan ilk Türk bilim insanı Prof. Dr. Feryal Özel, Türkiye'nin FIFA kokartlı ilk kadın hakemi ve ilk kadın antrenörü Lale Orta, kurgusal fotoğrafın Türkiye'deki önemli isimlerinden Mehmet Turgut, yönetmen Ömer Faruk Sorak ile yazar, gazeteci ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan yer aldı.

aslapesetme3
Sanofi Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Kağan Keklik, hayatta karşılaşılan zorluklara rağmen ‘Asla Pes Etmemek' gerektiğini ifade ederek, “Hayatın hangi noktasında olursanız olun, hangi işi yaparsanız yapın, pes etmemek herkesi güçlü ve başarılı kılar. Biz, ‘Asla Pes Etme' ilkesinden yola çıkarak asla pes etmeyenlerin, hepimize ilham kaynağı olacak hikâyelerini bu kulüpte ve kitapta bir araya getirdik” dedi.

aslapesetme4
KİTAP ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE KATKI SAĞLAYACAK 

Genç nesillere pes etmemeleri için ilham verecek olan Kulüp kapsamında aynı zamanda TEV bünyesinde ihtiyacı olan öğrencilerin eğitimine de katkıda bulunulacak. Bu nedenle Kulüp üyesi ünlü isimlerin başarı hikâyelerinden ve özel fotoğraflarından oluşan koleksiyon kitabı hazırlandı. ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü Koleksiyon' adıyla yayımlanacak kitap, İnkılap ve D&R kitabevlerinde satışa sunulacak. Kitabın tüm gelirleri ise Türk Eğitim Vakfı'na (TEV) bağışlanarak vakfın 50. yılında 50 öğrenciye burs verilecek. TEV bünyesinde oluşturulacak ‘Asla Pes Etmeyenler Fonu' aracılığı ile de herkese bu fona bağış yapma olanağı sağlanacak ve daha çok genç insanın hayatına dokunmak için katkıda bulunulacak.