Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aspendos’ta dünyanın seçkin oyunları sahnelenecek
Aspendos’ta dünyanın seçkin oyunları sahnelenecek
Geçmişin sahnesinde günümüz tiyatrosunu sergilemek üzere 9 yıl evvel hayata geçirilen ‘Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali’ bu sene Aspendos’un tarihi esintisinde başlıyor.
Kültür Sanat 4 Mayıs 2019 - 10:35

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce 10'uncusu gerçekleştirilecek festival ile Türkiye dünyanın seçkin tiyatrolarını Antalya'da ağırlamaya hazırlanıyor. Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ev sahipliği ile bugüne kadar 48 yabancı 35 yerli tiyatro grubunu 100 binin üzerinde seyirciyle bir araya getiren buluşmaya Brezilya, Fransa, İngiltere, İspanya ve Gürcistan'dan çok sayıda sanatçı katılacak. İzmir, İstanbul, Bursa, Ankara ve Diyarbakır Devlet Tiyatrolarının kapalı gişe oyunlarını sahneleyeceği festivalde, meraklıları oyunculuktan sahneye tiyatro süreçlerini de öğrenme fırsatı bulacak. Türkiye'nin sanatsal dokusunu uluslararası platformda dünyaya tanıtmaya hazırlanan festival 17 Mayıs'ta sahnelenecek İzmir Devlet Tiyatrosunun ‘Kantocu' adlı eseriyle başlayacak.

Antalya Valiliğince ilan edilen ‘2019 Aspendos Yılı’ etkinlikleri kapsamında antik tiyatronun yaklaşık 2 bin yıllık tarihi atmosferinde tiyatroseverlere merhaba diyecek '10. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali' açılışın ardından Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek seçkin eserler ve atölye çalışmalarıyla devam edecek. Festival 27 Mayıs'ta sona erecek.

İŞTE PROGRAM

İHA