Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Athena Gökhan’dan İmamoğlu’na: “Hiçbir siyasiyi Ekrem Bey kadar benimseyemedim”
Athena Gökhan’dan İmamoğlu’na: “Hiçbir siyasiyi Ekrem Bey kadar benimseyemedim”
Athena'nın kurucusu Gökhan Özoğuz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili, "Şimdiye kadar hiçbir siyasi karakteri Ekrem bey kadar benimseyemedim" dedi.
Kültür Sanat 4 Mayıs 2019 - 13:32

Athena Gökhan, sosyal medyada siyasete bakış açısını saklamayan bir isim… Kimi zaman yandaş basının hedef gösterdiği Gökhan Özoğuz, son olarak Ekrem İmamoğlu’nun Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in vefatının 538. yılı ile ilgili paylaştığı bir videoyu alıntıladı. Gökhan, söz konusu mesajında ise şöyle dedi:

“Osmanlı’nın geçmişimiz olduğunu benimsemiş vatandaşlarımız Atatürk’ü sevmez” noktasının bittiği bir yaklaşım. Doğrusuyla yanlışıyla tüm zamanlar bizim. Beni en çok etkileyen şey bu ‘kucaklaşma’. Bu yüzden şimdiye kadar hiçbir siyasi karakteri Ekrem Bey kadar benimseyemedim.”


‘ATATÜRK İLKELERİ YOLUMUZUN IŞIĞIDIR’

Athena Gökhan’ın bu paylaşımı sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Ünlü sanatçı, bir takipçisinin gönderdiği mesaja da şöyle yanıt verdi: “Kimse Allah’tan başkasına kulluk edin dememiştir. İnananlar ancak Allah’a kulluk ettiklerini bilirler. Atatürk ilkeleri yolumuzun ışığıdır. Onun için ismini her zaman hatırlarız. Bu çarpıtmalı anlayışlar bizi ancak ayırır. Bir gün bitecektir.”