Atilla Atasoy’dan dünya gezisi

Atilla Atasoy ' Düş Peşime' adlı kitabı ile Amazonlardan kutuplara anılarını paylaşıyor

Atilla Atasoy’dan dünya gezisi

Türk pop müziği şarkıcısı ve yazar Atilla Atasoy, ‘Düş Peşime’ adlı kitabı ile dünya gezilerinden anılarını okurları için derledi.

dus-pesime2

Atilla Atasoy için önemli olan, her şeyi göze alarak yola çıkmak. Her seferden biraz daha tamamlanarak dönüyor ” Farklı coğrafyalarda, farklı kültürlerde, farklı soluklar alarak zenginleşmek, ruhunu yüceltmek adına, dünyanın bütün kısrı döngülü hesaplarından kurtulmak adına, her şeyi göze alarak yola çıkan, her türlü koşulu göze alarak yola çıkan, keşfetmek için yola çıkan insan demek gezgin. Gerekirse yerde, parkta yatacaktır, gerekirse çadırda, gerekirse de beş yıldırzlı otel farketmez. O gün koşullar neyi gerektiriyorsa…

3

Ben turist değil bir gezginim. Gideceğim ülkeleri araştırır, hazırlanır öyle giderim. Amaç, salt gezmek değildir. Farklı coğrafyalarda soluklar almak, kültürlere sızmak ve bilgilenirken de bir yandan eğlenmek” diyor.

dus-pesime1

Onu bir gün Amazonlarda konser verirken, bir gün kutuplarda köpeklerin çektiği kızakta safari yaparken, başka bir gün ise kafatası avcılarının vatanı Borneo’da veya İzlanda’dabalinaların peşinde bulabilirsiniz. Güney Alaska’da Venezuella’ya, Kolombiya’dan Çin’e kadar pek çok ülkenin kalbinde olmayı seviyor.

1