Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Atilla Özdemiroğlu’na buruk anma
Atilla Özdemiroğlu’na buruk anma
Besteci, söz yazarı ve müzisyen Atilla Özdemiroğlu, dün mezarı başında anıldı.
Mustafa KIZGINYÜREK
Kültür Sanat 20 Nisan 2018 - 15:15

Vefatının ardından 2 yıl geçen ve ölümüyle sanat camiasıyla yasa boğan Atilla Özdemiroğlu, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda bulunan kabri başında anıldı. Ailesinin yanı sıra az sayı da ismin katılmış olması dikkatlerden kaçmazken, gelenler arasında Ali Kocatepe yer alıyordu. Özdemiroğlu’nun sanat camiasında bir çok dostu olmasına rağmen katılımın düşük olmaması herkesi üzdü.

‘ÜZÜNTÜ VERİCİ’

Anmaya katılan isimler, “Atilla Özdemiroğlu'nun anmasının olacağını herkese iletmemize rağmen kimsenin katılmaması üzüntü verici. Ailenin aranmaması ise üzüntümüzü ikiye katladı” dedi. Özdemiroğlu'nun anması okunan dualarla son buldu.

yaprakozdemiroglu

Atilla Özdemiroğlu’nun kızı Yaprak Özdemiroğlu

ATTİLA ÖZDEMİROĞLU KİMDİR?

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü'nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Son güncelleme: 15:18 - 20.04.2018