Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Avangard müziğin sihirbazı ilk kez Türkiye’de
Avangard müziğin sihirbazı ilk kez Türkiye’de
Thighpaulsandra ve Batur Sönmez, 2 Şubat Cuma günü Borusan Müzik Evi’nde dinleyicilerin karşısına çıkacak. İzlandalı topluluk ADHD ise 3 Şubat'ta yeni albümü 6'yı tanıtacak.
Kültür Sanat 30 Ocak 2018 - 14:39

Efsanevi İngiliz endüstriyel müzik grubu Coil'in en önemli albümlerinde imzası olan synthesizer (org) sihirbazı Thighpaulsandra, ülkemizdeki ilk konserini 2 Şubat’ta Borusan Müzik Evi'nde verecek. Spiritualized ve Queen Elizabeth gibi birçok avangard, endüstriyel ve elektronik müzik topluluğuyla çalışmalar gerçekleştiren müzisyen bu konserde Türkiye noise müziğinin temsilcisi Batur Sönmez ile birlikte yer alacak. Konserde, önce Batur Sönmez yarattığı endüstriyel tınılarla duyularımızı harekete geçirecek, sonrasında ise Thighpaulsandra hislerimizi yolculuğa çıkaracak.

avangard-muzigin-sihirbazi-ilk-kez-turkiyede3
ADHD YENİ ALBÜM TURNESİ İÇİN İSTANBUL’DA 

Dört üyesiyle ‘uçların ülkesi’ İzlanda'dan gelen topluluk ADHD, yeni albümleri 6'nın turnesi kapsamında 3 Şubat Cumartesi akşamı İstanbul'da olacak. İzlanda'nın doğal yapısı kadar, müzisyenleriyle de sıradışı olduğunun iyi bir ispatı olan topluluğun sloganı ‘biz aileyiz!’. Klavyede Davíð Þór Jónsson, gitar ve basta Ómar Guðjónsson, saksofonda Óskar Guðjónsson ve davulda Magnús Trygvason Eliassen'den oluşan üyeler, aynı zamanda çocukluk arkadaşı. Bunun yarattığı güven ve kendinden eminlik, kendi içlerinde pek çok farklılık taşısalar da müziklerine de yansıyor. ADHD'nin yarattığı müzikteki doğaçlama ve kendiliğindenlik dinleyicileri kuşatacak.