Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Avantgarde Orkestra’dan ‘İlk’ albüm
Avantgarde Orkestra’dan ‘İlk’ albüm
Avantgarde Orkestra, 'İlk' isimli albümünden Sezen Aksu ve Onno Tunç imzası taşıyan 'Geçer' isimli şarkısını müzikseverle buluşturuyor. 
Emre ÇEVİK
Kültür Sanat 26 Temmuz 2019 - 11:44

Cem İyibardakçı direktörlüğünde yetenekli müzisyenleri bir araya getirerek oluşturulan Avantgarde Orkestra ‘İlk’ albümünün şarkılarından biri olan ‘Geçer’i yayınladı. 2016 yılında kurulan Avantgarde Orkestra, Türk pop müziğinin önemli isimleri tarafından 80’li, 90'lı ve 2000'li yıllarda yorumlanmış, hafızalarda yer edinmiş şarkıları, Cem İyibardakçı'nın öncülüğünde yeniden aranje edip bünyesindeki solistlerle farklı tarzlarda yorumlayarak albüme taşıdı.

Selin Ataş, Ceren Akın, Öner Bodur, Berfu Sarıbaz ve Tuğba Tufantepe'den oluşan beş solist ile yedi müzisyen olmak üzere toplam 12 kişiden oluşan Avantgarde Orkestra'nın ‘İlk’ isimli albümü her solistin kendi seslendirdiği bir şarkı ve ortak vokal yaptıkları bir şarkıyla beraber toplam altı şarkıdan oluşuyor.

Albümün ilk klibi, sözleri Sezen Aksu'ya müziği Onno Tunç'a it olan ‘Geçer’ isimli şarkıya çekildi.

Son güncelleme: 14:48 - 26.07.2019