Sözcü Plus Giriş

Avatar 2’nin çekimlerine corona virüsü engeli

İlk 3 boyutlu film Avatar'ın devam filminin Yeni Zelanda'daki çekimleri corona virüsü salgını nedeniyle durduruldu.

Güncellenme: 12:10, 18/03/2020
Avatar 2’nin çekimlerine corona virüsü engeli

Avatar, 2009’da vizyona girmiş ve ilk 3 boyutlu film olma özelliğini elde etmişti. Film, gişede de rekor kırmıştı. Yapımcılar bir süredir filmin ikincisi için çalışmalara başlamıştı. Çekimler de Yeni Zelanda’da sürüyordu. Ancak dünyayı sarsan corona virüsü Avatar 2’nin de çekimlerine etki etti.

Yapımcı Jon Landau, New Zealand Herald’a yaptığı açıklamada salgın nedeniyle çekimlerin Nisan ayına ertelendiğini söyledi. Landau, “Küresel bir krizin ortasındayız. Bu film endüstrisiyle ilgili bir şey değil. Bence hepimiz yapabileceğimiz her şeyi yapmalıyız” dedi. Filmin dijital şirketi 1 milyar dolarlık yapımın görsel efektleri üzerinde çalışmaya sürdüreceğini duyurdu.


HEDEF YENİ REKOR

2021'de gösterime girmesi planlanan Avatar 2’nin ardından üç film daha çekilecek. Bu filmler sırasıyla 2023'te, 2025'te ve 2027'de gösterime girecek.

Avatar'ın ilk filmi 2 milyar 789 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Avatar 2’nin gözü ise Avengers: Endgame’in hasılat rekorunu kırmakta…

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü Hollywood'u da vurdu! Büyük bütçeli yapımlar tek tek iptal ediliyorCorona virüsü Hollywood'u da vurdu! Büyük bütçeli yapımlar tek tek iptal ediliyor