Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Avukattan Emrah Serbes açıklaması!
Avukattan Emrah Serbes açıklaması!
Çarşı grubunun avukatı Devrim Alparslan, Emrah Serbes'in 2 kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olan kazayla ilgili Sözcü.com.tr'ye açıklama yaparak, "Emrah'ın teslim olmasının ardından Kenan'ı bırakacaklarını düşünüyoruz. " dedi.
Sercan MERİÇ
Kültür Sanat 28 Eylül 2017 - 13:39

Beşiktaş Çarşı grubunun avukatı Devrim Alparslan, Torbalı Adliyesi’ne giderek teslim olan ve tutuklanmasına karar verilen Emrah Serbes ile Kenan Doğru’nun kaza anında yan yana olduğunu belirterek, “Emrah o an şoka girmiş, hatta hastaneye götürmüşler. Yaklaşık yarım saat kadar bilinci yerinde değilmiş. Kenan da ona işlerinde yardım ediyordu. Onun verdiği refleksle sanırım sorumluluğu üstlendi” dedi.

EMRAH’IN TESLİM OLMASININ ARDINDAN KENAN BIRAKILACAK

Kendilerinin pazartesi günü Kenan Doğru’nun kaldığı Buca Cezaevi’ne gideceklerini söyleyen Alparslan, “Emrah’ın teslim olmasının ardından Kenan’ı bırakacaklarını düşünüyoruz. Kazalarda ruhsat sahibinin de sorumluluğu olduğu için Emrah’a yine tazminat ödeteceklerdi. Savcılık, olayla ilgili aracın gişelerden geçerken kim tarafından kullanıldığına dair görüntüleri de isteyecekti. Bu durum ortaya çıkacaktı. Emrah, Kenan’ın yanına kendi avukatını göndermişti. Ben de Çarşı’nın avukatıyım” dedi.

Ayrıca kazayla ilgili soruşturmayı yürüten İzmir, Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı iki gün önce kaza sırasında aracı kullanan kişinin tutuklanan Kenan Doğru olmadığı şüphesiyle soruşturma başlatmış. Bu kapsamda şoför hava yastığı üzerindeki kan örnekleri alınarak Kenan Doğru ve Emrah Serbes'ten alınacak örneklerle Adli Tıp Kurumu’nda karşılaştırılması talimatını vermiş.


Son güncelleme: 16:02 - 28.09.2017