Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayaş Antik Tiyatrosu 2 bin yıl sonra yeniden perde açıyor
Ayaş Antik Tiyatrosu 2 bin yıl sonra yeniden perde açıyor
Mersin'de bulunan ve Roma döneminden kalma 2 bin yıllık Ayaş Antik Tiyatrosu, yeniden perdelerini açmaya hazırlanıyor. 
Kültür Sanat 5 Temmuz 2018 - 19:57

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Ayaş Antik Kenti’nde yer alan 2 bin yıllık antik tiyatro, 3-8 Ağustos tarihlerinde 500 sanatseveri ağırlayacak. Festivale gelen misafirler, tarihi Ayaş Antik Kenti'nde çadırlarda konaklayacak. Festival komitesi tarafından sağlanacak konaklama Akdeniz'in en güzel koylarından birinde, okaliptus ağaçlarının gölgesinde gerçekleşecek.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli'nin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığına ve uzun yıllar sanat şehri olma misyonunu koruduğuna değinerek, bu misyonu korumak ve yeniden canlandırmak amacıyla tüm sanatseverlerin binlerce yıl sonra bu tarihi mekanda toplanacaklarını söyledi.

BİNLERCE YIL SONRA YENİDEN OYUN SAHNELENECEK

Ayaş Antik Tiyatro Festivali'nin bugüne kadar yapılmış tiyatro festivallerinin içinde tarihi ve kültürel önemi bakımından farklı bir yerde konumlanacağını belirten Tollu, “Binlerce yıl sonra bu sahnede yeniden oyunlar oynanacak. Zaman geçiyor, kültürler değişiyor ama tiyatronun birleştirici gücü her dönemde geçerliliğini koruyor. Ayaş'ta düzenlediğimiz bu festival, tarihin tozlu sayfalardan çıkarılıp sahne ışıklarının altına getirilme hikayesidir” dedi.

İHA

Son güncelleme: 17:00 - 05.07.2018