Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aydın Aydın, poşet yasasına destek için kar banyosu yaptı
Aydın Aydın, poşet yasasına destek için kar banyosu yaptı
İlginç klipleriyle ve Hakkari'de dağa tırmanarak yaptığı eylemler ile gündeme gelen türkücü Aydın Aydın, bu kez de naylon poşet yasasına destek vermek amacıyla 2 bin 880 rakımlı Demirtaş köyü zirvesine çıktı, dondurucu soğuk havaya aldırış etmeden kar banyosu yaptı.
Kültür Sanat 11 Aralık 2018 - 11:54

Poşetlerin artık parayla satılmasına en büyük destek türkücü Aydın Aydın’dan geldi. Aydın, kent merkezinden 50 kilometre mesafede buluna ve kar kalınlığının yer yer bir metreyi bulduğu 2 bin 800 rakımlı Demirtaş köyü zirvesinde eksi 3 derece soğuk havada son günlerde gündeme gelen naylon poşet yasasına dikkat çekmek amacıyla kar banyosu yaparken zor anlar yaşadı.
resimid_6884731
Türkiye ve dünyada çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla “Pıt pet” diye türkü yapan Aydın, bu eyleminde yalnız değildi. Bir süre önce geçimini sağladığı süt ineği naylon poşet yiyerek telef olan Hacı Kayhan isimli Bağışlı köyü sakini de onun yanındaydı. Kayhan, başındaki naylonu çıkartarak gözyaşlarına hakim olamadı ve “Karanlık bir dünya değil aydınlık bir dünya istiyorum. Naylon pet yüzünden çok insan ölüyor. Bir ineğim vardı o da pet poşet yiyerek öldü” dedi. Kar üzerine yatanlar ise başlarındaki naylon poşetleri çıkartarak karanlık bir dünya değil aydınlık bir dünya istiyoruz, bu naylon poşetler yüzünden nice insanlar ve hayvanların yaşamlarının yitirdiğini belirttiler.

resimid_6884734
Aydın ise ”Sevinçliyim mutluyuz çünkü 2019 yılında bir yasa çıkıyor naylon poşetlerle ilgili. İnşallah bu güzelim dünyada peti poşeti, ömrü bitmiş pilleri yere atılan çikletleri artık bu dünyadan defin edeceğiz” şeklinde konuştu.

resimid_6884732