Aydınlanmanın eseri Nutuk’a ilgi bitmiyor

Bugün 10 Kasım... Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün edebiyata intikal ettiği gün... 'Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır" diyen Atatürk, arkasında sadece özgür bir ülke bırakmadı. Tekrardan esarete düşme imkanı olursa, nasıl özgürlüğe kavuşabileceğimizi de anlattı. O anlatılarından en önemlisi de Nutuk'tu. 

Aydınlanmanın eseri Nutuk’a ilgi bitmiyor

Her zaman en çok satanlar listesinde yer alan Nutuk için D&R, özel bir bölüm hazırladı. Bu dönemde, özel olarak oluşturulan Atatürk kitapları bölümleri okurların büyük ilgisini görüyor.

Ulu Önder’i anlamak ve onun ilkelerini öğrenmek için özellikle gençler, Atatürk hakkında bugüne kadar yazılan birçok yerli ve yabancı yazarın kitaplarına akın ediyorlar. Bu özel bölümde Falih Rıfkı Atay’ın ‘Çankaya’sı, Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun ‘Atatürk’ kitabı, Andrew Mango’nun ‘Atatürk/Modern Türkiye’nin Kurucusu’ eseri de yer alıyor.

EN ÇOK İLGİYİ NUTUK GÖRÜYOR

Ancak en çok ilgiyi, 15-20 Ekim 1927 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Fırkası kongresinde bizzat Atatürk tarafından okunan ve iki yıllık çalışmanın ardından kitap haline getirilen Nutuk görüyor.

Farklı yayınevleri tarafından baskısı yapılan Nutuk, yıllardır D&R mağazalarında en çok satanlar listesinde yer alıyor.

Savaştı, bir ülke kurdu, okudu ve yazdı... İşte, Atatürk'ün eserleri... İlginizi Çekebilir Savaştı, bir ülke kurdu, okudu ve yazdı... İşte, Atatürk'ün eserleri...