Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aydınlık, Ankara’dan doğacak
Aydınlık, Ankara’dan doğacak
Ünlü tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu Serhat Kılıç, Sahne Ankara ismini verdiği tiyatrosunu Behiç Ak’ın ödüllü oyunu 'Tek Kişilik Şehir' temsili ile açtı
Kültür Sanat 4 Nisan 2017 - 08:00

Açılışa Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, tiyatrocu Serhat Nalbantoğlu, usta sanatçı Rüştü Asyalı ve ünlü oyuncular Emre Karayel ile Kürşat Alnıaçık katılım gösterdi.

s2

Tiyatro dünyasının ve ekranların başarılı isimlerinin de katıldığı açılışta oyun öncesi Serhat Kılıç tüm davetlilere teşekkürlerini sundu. “Burası Türkiye ve aydınlık her zaman olduğu gibi Ankara'dan doğacak” diyen Serhat Kılıç, Sahne Ankara'nın geçirdiği süreçleri de esprili bir dille davetliler ile paylaştı.

s4

Sahne Ankara'nın kuruluş fikrinden, yapımına kadar her aşaması ile ilgilenen Panora AVM yatırımcı ortağı Sinan Aygün'e sahnede çiçek takdim eden Kılıç, pazarlık yapmayı da ihmal etmedi. Atatürk'ün“ Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarları kopmuş demektir” sözünü paylaşan Aygün ise, Sahne Ankara gibi bir platforma ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

s3

FESTİVAL TAKVİMİ

6-7 Nisan ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’

Genco Erkal

8-9 Nisan ‘Güneşin Sofrasında’

Genco Erkal, Tülay Günal

14 Nisan ‘Anlatılan Senin Hikayendir’

Levent Üzümcü

19 Nisan ‘Adalet Sizsiniz’

Rutkay Aziz, Taner Barlas

20 Nisan ‘Topuklu Terlik Süt Yapar’

Durul Bazan, Ali İl, Mert Aykal, Yeşim Koçak, İpek Türktan Kaynak, Füsun Kostak

21-22 Nisan ‘Shirley’

Sumru Yavrucuk

-28-29 Nisan ‘Terör’

Serhat Nalbantoğlu, Nurşim Demir, Özlem Ersönmez, Bilal Gürdere, İrfan Kılınç

Son güncelleme: 10:08 - 04.04.2017